ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

PODSUMOWANIE OSTATNICH TYGODNI STAŻU W AALBORGU

Trzeci tydzień stażu rozpoczął się od wizyty monitorującej przebieg realizacji programu, którą złożyła p. dyr. M. Wietrzycka. W trakcie wizyty poczynione zostały także wstępne przygotowania do następnego projektu. Zajęcia z nowym programem Autodesk 3ds Max wypełniły uczniom cały tydzień. W programie zajęć znalazły: poznanie interfejsu programu, modelowanie obiektów 3D, nakładanie struktur na wymodelowane obiekty, stosowanie efektów oświetlenia w modelowaniu 3D, ustawienia opcji kamery, animacja obiektów 3D.

Wyjazd w środę do miasta Århus, gdzie znajduje niespotykany w skali Europy skansen miejski Den Gamble By ( „Stare Miasto”), był niezapomnianym dla wszystkich kulturowym doświadczeniem. W czwartkowe popołudnie mieliśmy okazję zwiedzić siedzibę drugiego co wielkości w Danii koncernu medialnego, Nordjyske Medier.

Firma ta wydaje regionalną gazetę na obszarze płn. Jutlandii, różnego rodzaju broszury i czasopisma reklamowe, jak również swoją strukturą organizacyjną obejmuje stację radiową i stację telewizyjną. Kolejny krajoznawczo-kulturowy aspekt stażu to sobotni wyjazd do najbardziej wysuniętego na północ punktu Danii tj. Przylądka Skagen (duń. Skagens Grenen), później do malowniczo położonej wśród ruchomych wydm, opuszczonej latarni Rubjerg Knude. W tej części zach. wybrzeża Danii znajdują się charakterystyczne piaszczyste klify. Byliśmy także w Muzeum i Oceanarium Morza Północnego (Nordsøen Oceanarium) w Hirsthals. Niedzielne popołudnie zajęła nam wizyta w Muzeum Morskim w Aalborgu oraz wizyta w domu Paula Archard Heide. Mieliśmy tam okazję skosztowania pysznego duńskiego deseru, przygotowanego przez małżonkę Paula, Tinę – jeszcze raz dziękujemy za tak miłe i gościnne przyjęcie nas!!! Thank you, Tina & Paul, for such a nice and hospitable reception!!!

 

Raport z czwartego i zarazem ostatniego tygodnia stażu w Aalborgu będzie krótszy. A to ze względu na fakt, iż wypełniła go praca nad indywidualnymi projektami każdego z uczestników, jak również przygotowaniem krótkiej prezentacji wyników swoich prac wykonanych przy pomocy nowopoznanego oprogramowania. Szczególnie czasochłonna była praca nad krótkimi filmikami wykonanymi w programie 3ds Max. W piątek, 19.09., tj. w ostatnim dniu zajęć stażowych uczestnicy projektu wystąpili ze swoimi prezentacjami, w trakcie których musieli opowiedzieć o sobie, o treści swojego pobytu i o efektach pracy (oczywiście w języku angielskim). Wśród publiczności znaleźli się ich duńscy koledzy i koleżanki, a także najważniejsze osoby z kierownictwa szkoły w Aalborgu, a mianowicie: Michael Johansson - dyrektor naczelny Tech College Aalborg, Rasmus Mackenhauer - dyrektor Media College Aalborg , Henrik Routhe - dyrektor Technology College Aalborg, Kaj Thybo - koordynator projektów międzynarodowych w Technology College Aalborg, Paul Archard Heide - koordynator projektów międzynarodowych w Media College Aalborg i nauczyciel przedmiotów zawodowych. Ponadto prezentacje obserwowali także pozostali nauczyciele prowadzący zajęcia: Flemming Krøll, Kim Kaurin, Thomas Kristensen. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem postępów i osiągnięć grupy, zważywszy wysoki stopień zaawansowania oprogramowania, z którym przyszło się naszym uczniom zmierzyć w tak krótkim czasie. Końcową częścią zamykającą staż w Aalborgu było wręczenie certyfikatów potwierdzających realizację programu stażu. I tu niespodzianka – wszyscy uczestnicy projektu otrzymali darmową roczną licencję na użytkowanie pełnego pakietu (wersja CC - Complete Cloud) programów firmy Adobe !!! Dziękujemy naszym duńskim partnerom!!! A naszym uczniom składamy gratulacje, życząc powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich zawodowych umiejętności!!!

 

Prace uczniów:

Zdjęcia z pobytu:

 

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG