ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

DRUGI TYDZIEŃ STAŻU W AALBORGU

W tym tygodniu, po dwóch dniach pracy z Adobe InDesign, stażyści mieli sposobność wykorzystania projektów w praktyce  i cała środa przeznaczona była na zajęcia w pracowni poligraficzno-produkcyjnej. Oprócz pocztówek, kubków, podkładek pod myszy, smyczek, niektórzy zdążyli nawet wyprodukować sobie swój unikalny t-shirt wg własnego projektu graficznego.

Wielką pomoc okazał wszystkim Paul Heide, którego wyjaśnienia i instrukcje były bezcenne. Z kolei czwartek i piątek, to zajęcia poświęcone przygotowaniu obrazów i animacji do publikacji na stronach www, z wykorzystaniem wcześniej poznanego oprogramowania. Piątkowy wieczór to wyjście na koncert duńskiego zespołu, Dúné, w którym to na gitarze basowej gra Polak, Piotr Wasilewski ;-) ot, taki miły akcent polski! Sobota to wyjazd do, położonej ok. 30 km na południe miejscowości St. Brøndum, w której odbywa się, organizowany co dwa lata, Festiwal Kultury Wikingów pod nazwą Nordlys over St. Brøndum (‘Zorza polarna nad St. Brøndum’).

Jednym z organizatorów Festiwalu jest Michael Sasserson , były nauczyciel Tech College Aalborg. Zorzy, co prawda nie widzieliśmy, ale za to mogliśmy zobaczyć na żywo inscenizowaną osadę Wikingów, w której mieszkańcy w prawdziwych strojach, odgrywali sceny z codziennego życia jej mieszkańców. Spotkaliśmy też trójkę ‘polskich’ Wikingów, którzy mieszkają w Danii już od 30-stu lat – następny miły polski akcent! W godzinach popołudniowych odbywają się zajęcia z matematyki i języka angielskiego.

A w niedzielę rozpoczęła się wizyta monitorująca, p. dyrektor M. Wietrzyckiej.

Autor: W.Mączka, A.Antkiewicz

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG