ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

ŚWIĘTO EKONOMA NA FALI KOŁOBRZESKIEJ HISTORII

"Święto Ekonoma na fali kołobrzeskiej historii" pod takim hasłem w dniach 7-8 marca 2024 roku odbywał się wewnątrzszkolny konkurs historyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu.

Konkurs odbywał się w ramach dwudniowego seminarium historycznego zorganizowanego z okazji zbliżającego się "święta szkoły". Dnia 7 marca, odbyły się trzy etapowe eliminacje. Uczniowie biorący udział w tych zmaganiach mieli szanse wykazać się rozwiązując zadania zamknięte, testy, rebusy, krzyżówki, analizując ilustracje, a także rozwiązując test na aplikacji Quizizz. Tematem zmagań była historia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich oraz życiorys patronki naszej szkoły - ppor. Emilii Gierczak. Całość ujęta w ogólnym temacie walk o Kołobrzeg z marca 1945 roku. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn, w składzie 3 – osobowym. Byli to uczniowie wszystkich klas pierwszych ZSE-H. Jesteśmy z nich dumni, za chęci, za udział, za wiedzę. Pokazali nam, że losy naszej szkoły zatopione w wielkim wirze historycznych wydarzeń, nie są im obojętne. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim drużynom za udział w eliminacjach. Do finału, który odbywał się w dniu 8 marca, zakwalifikowały się 3 drużyny z klasy - Ia, Ip, If. Podczas finału odbyło się losowanie kopert z zestawem pytań, na które uczniowie odpowiadali po upływie wyznaczonego czasu. Ostateczne wyniki konkursu historycznego: I miejsce – klasa Ia ( Anna Kalkowska, Wanessa Pankowska, Jagoda Szymańska), II miejsce – klasa Ip ( Szymon Stasio, Igor Rymaszewski, Filip Koperski), III miejsce – klasa If ( Alan Jadczak, Wiktoria Teper, Zuzanna Wierzbicka). Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Jesteśmy z Was dumni. Iwona Majchrzak oraz Paulina Pobereżko-Handor – nauczyciele historii.

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG