ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

I MIEJSCE W KONKURSIE „CO WISI W POWIETRZU ”

 Miło nam poinformować, że konkurs zorganizowany przez LOP w Szczecinie w ramach - Kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „Dbamy o czysty klimat” dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW zespół naszej szkoły zajął I- miejsce w konkursie „Co wisi w powietrzu ”.

Na potrzeby udziału w badaniach, szkoła otrzymała  zestaw do pomiarów powietrza, za pomocą którego wykonała szereg doświadczeń . Zestaw doświadczalny, pozwolił przeprowadzić  ponad 20 doświadczeń w warunkach szkolnych i terenowych. Sięgając po bardzo proste rozwiązania, można było w ciekawy sposób sprawdzić czym oddychamy i jakie niezwykłe właściwości posiada jeden z czterech żywiołów, bez którego nie możemy istnieć. Uczniowie mieli  możliwość znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania ,min. Czy powietrze naprawdę istnieje? Czy powietrze ma ciężar? Czy powietrze kurczy się? Czy jest nośnikiem fal dźwiękowych? Zestaw umożliwił też badanie temperatury , wilgotności powietrza – były to doświadczenia długoterminowe oraz badania porównawcze w/w parametrów.
 Na ich podstawie uczniowie opracowali sprawozdanie zawierające opis miejsca badania jakości powietrza, wyniki badań, dokumentację fotograficzną i wyciągnęli wnioski. Komisja konkursowa LOP napisała: „Sposób i jakość wykonania tych zadań przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania, wkładu pracy, poświęconego czasu oraz własnej inwencji. Przesłana praca była na wysokim poziomie. Z tego względu Komisja składa szczególne gratulacje laureatom i opiekunom ”.
W nagrodę każdy z członków zespołu otrzymał Powerbank Tronik:
 Adam Wołczak I ip , Gabriela Bednarska IIIr, Oliwia PoIowczyk, Igor Piwowarski  IIIr i Damian Sobieralski II ip.

Zespołem opiekowały się dwie byłe nauczycielki biologii: mgr Lucyna Szafrańska i mgr Jolanta Kałucka

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG