ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 2023

 
W ubiegłym tygodniu odbyła się w naszej szkole siódma edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – inicjatywy Komisji Europejskiej.
Jest to przedsięwzięcie nastawione na promocję kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dobrych praktyk w tym zakresie. Mogą w nim wziąć udział podmioty związane z kształceniem zawodowym, nauczyciele, uczniowie i szkoleniowcy. W związku z tym wydarzeniem odbyło się wiele spotkań z zaproszonymi gośćmi związanymi z poszczególnymi kierunkami nauczanymi w szkole. Każdego dnia osoby z poszczególnych branż spotykały się z uczniami i opowiadały jak wyglądała ich ścieżka kariery zawodowej oraz jak w praktyce obecnie wygląda ich praca.
Klasy turystyczne miały okazję spotkać się z panią Moniką Moses obecnie pracownikiem biura Idea Spa Travel, która wcześniej wiele lat pływała na statkach wycieczkowych oraz była stewardesą w Katarskich liniach lotniczych. Dzięki temu udało jej się zwiedzić niemal cały świat. Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta – pani Anita Cieślicka opowiadała klasom handlowym o prawach konsumenta oraz jak ustrzec się przed oszustami internetowymi. Do klas hotelarskich i gastronomicznych zostali zaproszeni p. Agnieszka Maszner – Paprocka – szefowa Hotelu Havet w Dźwirzynie wraz z szefem kuchni. Opowiadali oni również o ciekawych aspektach swojej pracy. Klasy finansowe – odwiedziła pani Joanna Birak – pracownik biura rachunkowego, a z klasami ekonomicznymi spotkała się szefowa Banku Credit Agricole, obie panie są absolwentkami naszej szkoły. Klasy reklamy odwiedził przedstawiciel TKK – Kołobrzeg – Mateusz Ruzik oraz Sylwia Kiljan-Rudowicz- rozmowę z zaproszonymi gośćmi poprowadził nauczyciel naszej szkoły oraz równocześnie dziennikarz Polskiego Radia Koszalin - Mariusz Wolański.
Marzena Nowakowska - osoba odpowiedzialna

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG