ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

31 maja obchodzimy dzień bez papierosa, który jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Z tego powodu uczennice Oliwia Polowczyk II r ,Wiktoria Geisler II e i Wiktoria Drabiuk IIa ogłosiły mieszkańcom  Internatu konkurs z nagrodami na plakat A4  pt. „NIE PAL ! ”.

W wyniku głosowania mieszkańcy internatu przyznali I miejsce -Julii Nowak III r, II – miejsce otrzymał plakat  Oliwii Drabiuk, a III miejsce zdobył Szymona Rucińskiego z I i.
Palenie papierosów niezmiennie pozostaje plagą społeczeństwa, przyczyniającą się do namnażania wielu chorób. Negatywne skutki wynikające z tego wyjątkowo szkodliwego nałogu można długo wymieniać, a większość z nich jest powszechnie znana. Nie zmienia to faktu, że warto nieustannie przypominać o tym, jak wyniszczające działanie w różnych dziedzinach życia przynosi ten rodzaj uzależnienia:

  • negatywnie wpływa ono na funkcjonowanie układu hormonalnego i nerwowego 
  • skutkuje pogorszeniem pamięci, drażliwością, depresją, zaburzeniami   emocjonalnymi i problemami ze snem
  • układ oddechowy szczególnie cierpi na tym nałogu pogorszenie się czynności płuc i wydatny spadek wydolności, co przekłada się na znacznie gorszą kondycję fizyczną
  • jednym z najbardziej zauważalnych wpływów nikotyny na wygląd jest zmiana barwy zębów, które staję się przebarwione i zżółknięte.

To nieliczne przykłady szkodzące zdrowiu. Oprócz tego pożałuj spalonych pieniędzy.

Autor: Jolanta Kałucka

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG