ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

PRZESTRZEŃ INTYMNA-PANDEMIA ROK I

To tytuł  najnowszej fotograficznej wystawy, która prezentowana jest w Kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Autorką jest  Ela Waszczuk fotografik, bodźcem do stworzenia tej ekspozycji były przeżycia z I roku pandemii koronawirusa skorelowane z otoczeniem –przyrodą. Ela Waszczuk jest optymistką i w swoich fotografiach stara się odzwierciedlać ciepło otaczającego świata. We swojej pasji poszukuje sposobu wyrażania siebie poprzez fotografię. Kocha fotografię czarnobiałą ale nie stroni też od koloru. Jej prace zawierają przeważnie nastrój chwili, związany z upływem czasu, wiekiem, doświadczeniem nostalgią , radością i melancholią, jak to w życiu.
 Kołobrzeska Galeria Sztuki Współczesnej mieści się na parterze prawego skrzydła ratusza- neogotyckiej budowli w centrum miasta. W galerii dokonano już ponad 230 ekspozycji dzieł znamienitych polskich i zagranicznych twórców m.in. Władysława HASIORA, Zdzisława BEKSIŃSKIEGO. Wystawiony był dorobek malarski kilku pokoleń Kossaków - Juliusza, Wojciecha, Jerzego oraz Karola. Oczywiście wystawy są sukcesywnie zmienianie .W Galerii Sztuki Współczesnej zawsze można obejrzeć interesujące dzieła. Najnowsza wystawa, która prezentowana jest obecnie to w/w „Przestrzeń intymna”,  na którą wraz z wychowawcami udała się grupa mieszkańców naszego Internatu.
Należy nadmienić ,że do stałej ekspozycji należą prace plastyków kołobrzeskich oraz artystów z innych zakątków Polski i zagranicy, a także prowadzona jest sprzedaż dzieł sztuki współczesnej i rzemiosła artystycznego.

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG