ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

KLASA III B Z CYKLU – CIEKAWOSTKI KULINARNE……ZDROWE RELACJE Z ŻYWIENIEM

Witamy wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem ...

Zdrowe odżywianie wiąże się z wieloma czynnikami przede wszystkim musimy skupić się nad składnikami mineralnymi- to właśnie one regulują procesy w naszej gospodarce hormonalnej oraz uczestniczą w procesie budowania organizmu ludzkiego. Warto pamiętać, aby dostarczać niezbędne pierwiastki - jak to zrobić?

Spokojnie, jest to prostsze niż się to wydaje, dobrana suplementacja usprawnia cały proces dostarczanie kwasów omega-3, magnez, wapń, siarka, jod i wiele więcej,  są to podstawowe pierwiastki wpływające na nasz organizm. Jak je dostarczyć najłatwiej? Jest to bardzo proste! Zdajesz sobie sprawę,że robisz to codziennie. Warto zadać sobie pytanie, jak zaspokoić potrzeby bez suplementacji? Jest to bardzo łatwe. Na co dzień dostarczamy w większym lub mniejszym stopniu składniki mineralne w pożywieniu. Źródłem jodu są ryby, ser żółty, brokuły. Źródłem magnezu jest soja, owoce, warzywa. Warto także pamiętać o wodzie, która w składzie ma niezbędne pierwiastki wpływające także na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz oczyszcza
z zbędnych toksyn.  

Aktywność fizyczna w ciągu dnia przy zdrowym odżywianiu zadba o twoje samopoczucie oraz sylwetkę.

Regularność posiłków? Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie w odstępie czasowym
ok. 4h, ale spokojnie nie trzeba siedzieć z zegarkiem w ręku.

Pamiętaj, aby w każdym dostarczanym posiłku znajdywały się warzywa i owoce, ponieważ powinniśmy ich dostarczać jak najwięcej.

Zdrowe podejście nie wiąże się z odstawieniem batoników, słodkich bułek, czekolady itp. Najważniejszy jest tutaj zdrowy rozsądek, zjedzmy pożywny posiłek, który dostarczy nam energii na dłuższy czas oraz będzie bardziej odżywczy, ale równie dobrze zaspokoi nasze pragnienie na cukier. Pamiętać należy, że w napojach jest jego najwięcej aby ciągnęło konsumenta do ponownego zakupu, więc się nie daj i zadbaj o zdrowie!

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG