ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

PIERWSZY TYDZIEŃ W AALBORGU

Minął pierwszy tydzień stażu w duńskim Aalborgu, w ramach programu Erasmus+.

W niedzielę, po długiej podróży, uczniowie odbywający staż udali się na zwiedzanie okolicy TechCollage.  W poniedziałek zapoznali się z duńskimi nauczycielami Tiną, Louise, Rene i Torstenem oraz zwiedzili szkołę Aalborg Business College.  Podczas pierwszej lekcji  poznali plan oraz tematykę zajęć na najbliższy miesiąc, a po zajęciach zwiedzili centrum Aalborga.  Wszyscy są zachwyceni widokami oraz atmosferą miasta.  

We wtorek uczniowie zaczęli pracę z platformą SIMU (Symulacja własnej firmy).  

Duńscy nauczyciele pokazali, jak założyć własną firmę oraz tworzyć podstawowe informacje biznesowe.  W środę nasi stażyści kontynuowali pracę z systemem SIMU, uczyli się jak tworzyć i wprowadzać do systemu informacje o produktach oraz jak pozyskiwać potencjalnych klientów.  W czwartek Tina Da Silva przybliżyła uczniom zagadnienie kultury, zarówno tej w biznesie, jak i w życiu codziennym. W piątek uczniowie zgłębiali tajniki handlu w SIMU, ucząc się, jak pozyskiwać i sprzedawać produkty oraz jak tworzyć ciekawe reklamy swoich firm. Tego dnia odbyła się również wycieczka dydaktyczna do  sklepu z zabawkami sieci BR. Uczniowie spotkali się tam z kierownikiem sklepu, który opowiadał jak funkcjonują sklepy stacjonarne i internetowe sieci.

Sobota upłynęła pod znakiem odpoczynku w internacie w TechCollage, a w niedzielę uczniowie wraz z opiekunami  odwiedzili Zoo, w którym można zobaczyć około 1500 zwierząt należących do ponad 126 gatunków. Po wizycie w zoo wszyscy udali się na wieżę widokową Aalborgtårnet. Z wieży, która ma  105m wysokości, rozciągają się piękne widoki na cały Aalborg. Wszyscy też, z niecierpliwością czekają na kolejny tydzień stażu.

Autorzy: K. Głowala, K. Abram oraz grupa stażystów

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG