ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

OGÓLNOPOLSKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PPOH

Tak-sprawni w zawodzie. Pierwsza edycja konkursu, zainicjowana przez naszą placówkę, była świetną okazją do podzielenia się doświadczeniami i ciekawostkami z projektu. W Konkursie uczestniczyło 20 szkół z całej Polski. Młodzież wraz z opiekunami stanowi liczną grupę, która z wielkim zainteresowaniem, poza zmaganiami konkursowymi ,chłonęła wszystkie "nowinki".

Na warsztatach , zorganizowanych dla młodzieży, "kompozycje i sztuka układania dekoracji z serwetek", nasi czterej uczestnicy projektu , zaprezentowali sposoby dekoracji stołu i kompozycji "serwetkowych", które poznali na stażu w Danii, inna grupa przygotowała pokaz sposobu nakrywania stołów, jaki obowiązuje w tym sezonie, w restauracjach Aalborga, kolejna grupa przygotowała pokaz , połączony z degustacją ciast i deserów z czekolady, na różne okazje, które przygotowywali na warsztatach w Tech College, pod kierunkiem mistrzów cukiernictwa.

Nauczyciele- uczestnicy stażu, mieli okazję do podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, na warsztatach zorganizowanych dla opiekunów młodzieży-uczestników konkursu. Przygotowano warsztaty gastronomiczne, przeprowadzone jedną, wybraną metodą prowadzenia zajęć z młodzieżą wymagająca większej troski i uwagi, w celu osiągnięcia zamierzonych efektów uczenia. Lekcja pokazowa spotkała się z dużym zainteresowaniem, nauczyciele prowadzący odpowiadali na wiele pytań i uczestniczyli w dyskusji, gdzie mogli przekazać swoje spostrzeżenia i metody kształcenia, poznane na stażu w Danii.

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG