ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - FOTOREPORTAŻ
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - FOTOREPORTAŻ
SZKOŁA LAUREATEM KONKURSU
SZKOŁA LAUREATEM KONKURSU

Jest nam niezmiernie miło oficjalnie ogłosić, iż nasza SZKOŁA ZOSTAŁA LAUREATEM KONKURSU „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”! Oznacza to, że wkrótce trafi do nas mobilna pracownia komputerowa składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania.

DRUGIE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA IT
DRUGIE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA IT

W dniu dzisiejszym odbyły się półfinały drugiej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Naszą szkołę reprezentowało czternastu uczniów (podzielonych na siedem zespołów dwuosobowych), którzy podjęli rywalizację w kategoriach: programowanie, cyberbezpieczeństwo, druk 3D oraz cloud.

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji turystyki zorganizowali w dniu 27 września stanowisko o charakterze turystycznym przypominające o Światowym Dniu Turystyki. 

AKCJA "PRZYGARNIJ PIERWSZAKA"
AKCJA "PRZYGARNIJ PIERWSZAKA"

Kolejne klasy wzięły udział w akcji "Przygarnij Pierwszaka". Tym razem integrowały się małe i duże "Reklamówki", czyli Ir i Vr (technikum reklamy). Było krótko, ale bardzo intensywnie.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tu kwitnie wyobraźnia - tak brzmi hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to obchodzimy każdego roku w październiku już od ponad 20 lat.

Następny
Poprzedni
Shadow

Mieszkańcy internatu z wychowawcą 22 marca br. podczas pieszej wycieczki po Uzdrowisku oddali hołd poległym żołnierzom w walkach o Kołobrzeg ,które to walki zostały upamiętnione pomnikami. Pierwszym pomnikiem zadumy młodzieży był pomnik poświęcony kobietom , które walczyły w szeregach Wojska Polskiego o wolność Ojczyzny w czasie II wojny światowej, szczególnie w walkach o Kołobrzeg. Przedstawia on klęczącą dziewczynę ubraną w żołnierski mundur, z przewieszoną przez ramię torbą, na której widnieje krzyż. Jest to Sanitariuszka udzielająca pomocy rannemu żołnierzowi. .Wzorem dziewczyny na pomniku jest twarz sanitariuszki szer. Ewelina Nowak, która poległa w marcu 1945 podczas ściągania z pola walki rannego żołnierza. Drugim pomnikiem na uzdrowisku był Pomnik Zaślubin z Morzem. Przedstawia akt upamiętniający symboliczne Zaślubiny Polski z 18 marca 1945 roku, a którego dokonał kapral Franciszek Niewidziajło rzucając pierścień morzu. Główny element pomnika to stylizowana flaga, trzymana przez grupę figuralną. Prześwit pod nią symbolizuje „okno na świat”.
Z pomnikiem wiąże się legenda mówiąca, iż przejście z jednej strony pomnika na drugą przez prześwit pod pomnikiem (na bezdechu), przynosi spełnienie się wcześniej pomyślanego życzenia.

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG