ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH
im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

NA STYKU HISTORII…

W ramach wymiany polsko – niemieckiej i święta szkoły 11 marca 2024r. w naszej szkole odbyły się wykłady historyczne pt. „Na styku historii…”

Głównym tematem była zawiła historia wojskowości od czasów starożytnych oraz sztuka militarna (broń , umundurowanie, szyk walki) od starożytności do 1945 roku. Dzięki poświęceniu i rekonstrukcji historycznej p. Krzysztofa Plewako- współpracownika Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz przy współudziale naszych uczniów zostały wykonane makiety przedstawiające drewniany obóz rzymski budowany przez zwykłych legionistów, drakkary i snekkary Wikingów, uzbrojenie husarii i sprzęt wojskowy II Wojny Światowej (czołgi, broń, umundurowanie żołnierzy). Udział w przedsięwzięciu brała młodzież z Niemiec i Polski wraz z nauczycielami. Uczestnicy zdobywali wiedzę w trakcie wykładu , ale także poznali Kołobrzeg – miasto na styku historii i kultur. Oczywiście pozwoliło to dokonać obecnych wydarzeń. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Joanna Kwaśnik- nauczyciel historii

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU

Jeżeli chcesz przeskalować w górę zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i +.

klawiatura

Jeżeli chcesz przeskalować w dół zawartość strony, to naciśnij kombinację klawiszy
CTRL i -.

klawiatura

Logo WCAG