Łopuskiego 13
 78-100 Kołobrzeg

+48 94 354 05 83
zseh@kolobrzeg.powiat.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH

im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

SAVOIR - VIVRE W GRECJI NA PÓŁWYSPIE CHALKIDIKI

W dniach 17.05. - 22.05.2010r. grupa 3 nauczycieli i 3 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu pod kierunkiem wicedyrektora ds. CKP mgr Janusza Budzik realizowała kolejny etap programu europejskiego "Savoir - vivre w hotelarstwie".

Poprzez partnerską wizytę w Grecji w miejscowości Thessaloniki uczniowie jak nauczyciele uzyskali niewymierne korzyści o charakterze edukacyjnym. Pobyt w kraju partnera pozwolił przede wszystkim dostrzec i porównać podobieństwa i różnice w realizacji zasad savoir - vivru w obiekcie hotelarskim w różnych krajach. Przebywając na terenie obcego kraju, grupa mogła ćwiczyć umiejętności językowe komunikując się z uczestnikami programu z krajów partnerskich tj jest Niemiec i Włoch w języku angielskim i niemieckim.

W trakcie pobytu zorganizowano dla uczestników prelekcję dotycząca podstawowych pojęć z zakresu turystyki oraz przedstawiono podstawowe wskaźniki charakteryzujące aktywność turystyczna Grecji w Europie i na świecie.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w rejsie krajoznawczym wokół przylądka Athos. Beneficjenci mieli okazję zwiedzić jeden z najbardziej prestiżowych hoteli na Półwyspie Chalkidiki: Sunny Beach oraz przekonać się jak wygląda profesjonalny service w hotelu pięciogwiazdkowym*****.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok