„Ekonom” gościł Gimnazjalistów

dni otwarte 201713 marca, w ramach organizowanych Dni Otwartych Szkoły, Ekonom stał się areną, na której zaproszeni gimnazjaliści wraz z nauczycielami mogli zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia, szeroką bazą dydaktyczną, a także efektami licznych pasji uczniów naszej szkoły.W tym dniu na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji, które merytorycznie i szczegółowo prezentowane były przez uczniów, pełniących role gospodarzy tego wyjątkowego dnia. Nasi uczniowie wraz z opiekunami przygotowali branżowe stanowiska, na których goście mogli zapoznać się ze specyfiką danego kierunku kształcenia oraz różnorodnymi innowacjami technicznymi.

Autor: M.Śliwiak

Nauczyciele wraz uczniami chętnie podejmowali rozmowy, które miały gimnazjalistom rozjaśniać wszelkie zawodowe wątpliwości. Odbywało się to przede wszystkim przy przygotowanych stanowiskach:

Technika Hotelarskie i Turystyczne przygotowały, tradycyjnie już, Targi Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomiczne HOTUGA, eksponując walory kulturowe, kulinarne i krajoznawcze krajów z całego świata. W tym czasie aula tętniła barwami, zapachami, muzyką, a goście mogli doświadczyć namiastki walorów prezentowanych państw.
Innowacje technologiczne prezentowane były na stanowisku przygotowanym przez uczniów Technikum Informatycznego. Można było obserwować pracę drukarki 3D i wykonane na niej przedmioty. Uczniowie prezentowali zasady działania samodzielnie skonstruowanych robotów. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz sterowania dronem, który został zaprojektowany i wykonany w szkole.
Przedstawiciele Technikum Organizacji Reklamy omawiali własnoręcznie wykonane projekty reklamowe, zdjęcia, rysunki. Zaznajamiali z podstawowymi programami komputerowymi, niezbędnymi w funkcjonowaniu każdej agencji reklamowej. Opowiadali o pracy w studiu fotograficznym, w którym gimnazjaliści mogli pozować do zdjęć. Dzielili się doświadczeniem zdobytym na branżowych stażach w Danii, w których nasza szkoła uczestniczy od wielu lat.
Uczniowie Technikum Ekonomicznego zaaranżowali stanowisko, na którym objaśniali tajniki nauk ścisłych. Prezentowali reguły panujące na giełdach, rozjaśniali terminy związane z rachunkowością, księgowością, a także, w przyjaznej atmosferze, dzielili się ze słuchaczami podstawowymi zasadami rozpoczęcia działalności gospodarczej.
Uczniowie Technikum Gastronomicznego zaprezentowali gościom pracownie, zwracając uwagę na nowoczesne wyposażenie, dzięki któremu odbywa się wysoka i skuteczna jakość kształcenia. Przygotowane były również stoiska z różnorodnymi wypiekami, przeznaczonymi do degustacji.
W sali gimnastycznej odbywał się turniej strzelecki, w którym również uczestniczyli odwiedzający naszą szkołę goście. Ten coroczny konkurs zwrócił uwagę gimnazjalistów na szeroką działalność szkoły, wykraczającą często poza dydaktyczny charakter.
Miłośnicy literatury odpowiedzialni byli za propagowanie czytelnictwa i kampanię Bookcrossingu. Rozdawali odwiedzającym recenzje prezentowanych dzieł, wybrane przepisy z książek kulinarnych, dzielili się ciekawostkami o autorach.
Dzień Otwartych Dni okazał się cenną inicjatywą. Z relacji gimnazjalistów i ich opiekunów wynika, że tego typu przedsięwzięcie trafiło w ich potrzeby i rozjaśniło wiele dylematów, związanych z zawodowym kształceniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za organizację tego wyjątkowego dnia.
Marcin Śliwiak - tekst
Judyta Obidzińska - fotografia

 

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.