Rzecznik Praw Ucznia

Filtr
 • Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej

  dzien babci2017Już tradycją się staje, że mieszkańcy Internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich wraz z wychowawczynią odwiedzają Dom Pomocy Społecznej. Tym razem okazją do wizyty były Dni Babci i Dziadka. Młodzież internacka zaopatrzona w dobry humor, uśmiech, kwiaty oraz własnoręcznie robione ciasteczka odwiedziła każdego mieszkańca DPS-u obdarowując ich mocą życzeń. Pensjonariusze byli bardzo wzruszeni a zarazem szczęśliwi z powodu otrzymania podarunków i życzeń. Jednak najbardziej byli wdzięczni za pamięć i poświęcony im czas. Wychowankowie internatu zostali pożegnani uśmiechem i zaproszeniem by odwiedzali Mieszkańców  DPS-u częściej i że ich drzwi są zawsze dla Nich otwarte.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

  Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłasza Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych (działających na prawach szkół publicznych) w Polsce. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zakres przedmiotowy Konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.).
  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu.

 • Projekt „Współpraca kluczem do sukcesu”

  Od stycznia 2017 roku ruszamy z naborem na kursy i sesje szkoleniowe, które dedykowane są dla naszych uczniów w zakresie:
  1. szkolenia dla uczniów technik informatyk oraz technik organizacji reklamy : 63 h - szkolenie zastosowania programów.
  2. szkolenia dla uczniów technik ekonomista: 60 h - szkolenie menadżerskie.
  3. szkolenie dla uczniów technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarstwa: 55 h - obsługa systemu AMADEUS i IATA
  4. szkolenie dla uczniów technik żywienia i usług gastronomicznych: 240 h - Food and Beverage Manager.
  5. szkolenie dla uczniów technik żywienia i usług gastronomicznych: 32 h - szkolenie sommeliera /kuchnia międzynarodowa.

  Termin zakończenia wszystkich zajęć przewidywany jest na czerwiec 2018.

 • Kolejny sukces!

  ekonom miniaturkaMiło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów i nauczycieli naszej szkoły którzy w eliminacjach okręgowych do Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, które odbyły się w Szczecinie w dniu 10.01.2017 r. zajęli: 2 miejsce Igor Rogalski uczeń II klasy Technikum Hotelarskiego oraz 1 miejsce Angelika Damaszk uczennica III klasy Technikum Hotelarskiego.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Ranking Szkół Perspektywy 2017

  W Rankingu Szkół Perspektywy 2017 nasz Zespół Szkół uplasował się :

  - Technikum Ekonomiczne na 5 miejscu w woj. zachodniopomorskim ( w 2016 było 6 ) i 144 w kraju,
  - Technikum Hotelarskie 11 miejsce w województwie ( w 2016 było 20 ),
  - Technikum Zawodowe na 26 miejscu w województwie ( w 2016 było 28 ).

  Jest to WSPANIAŁY SUKCES Naszego Nauczycielskiego WYSIŁKU i POŚWIĘCENIA.

 • Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2017

  ml kr szt kulMiło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Tomasz Haczkowski zakwalifikował się do półfinału konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2017. Jury konkursu podjęło taką decyzje po zapoznaniu się z ponad 100-ma zgłoszeniami, nadesłanymi z 61 szkół z całej Polski.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Nasze hotelarki w finale!

  olimpiada hotelarskaZ przyjemnością informujemy, że 2 uczennice naszej szkoły - Natalia Jastrzębska z kl.2m i Paula Swinin z kl.3m - zakwalifikowały się do ścisłego finału VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów z najlepszymi wynikami z 329 uczniów, którzy przystąpili do etapu okręgowego, w 9 okręgach na terenie naszego kraju. Finał VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbędzie się - jak co rok - w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu w dniach 11-14.04.2016 r.
  Uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

  Autor: A.Herc

 • Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej

  dzien babciJuż tradycją się staje, że mieszkańcy Internatu ZSE-H wraz z wychowawcą odwiedzają pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Tym razem okazją do wizyty były zbliżające się Dni Babci i Dziadka. Młodzież internacka  przygotowała własnoręcznie robione papierowe kwiaty, wianki oraz słodkości. Tymi podarunkami oraz mocą życzeń obdarowali seniorów w dniu 20.01.2016 r. W zamian otrzymali dużo radości, śmiechu i ciekawych historii.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Drużyna historyczek z Ekonoma w półfinale Debat Oksfordzkich

  ipn konkursW dniu 18.01.2016 w Szczecinie, odbyła się tzw ”faza grupowa" Debat Oksfordzkich- turnieju historycznego, organizowanego corocznie przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN), w każdym województwie. Turniej polega na losowaniu tematu historycznego z najnowszej historii Polski, a drużyny reprezentujące szkoły zgłoszone do ”Debat”, albo są stroną broniącą tezy, bądź ją atakującą. Drużyna z Ekonoma w składzie -Patrycja Macko, Małgorzata Piotrowska, Izabela Wójcik oraz Małgorzata Michalska, pokonała 4 drużyny reprezentujące inne szkoły (w tym elitarne licea szczecińskie) i tym samym przeszły dalej, do półfinału.

  Autor: K.Szopik

 • 18 edycja Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016

  Miło nam poinformować, że w 18 edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, nasza szkoła zajęła czołowe miejsca w województwie. Technik ekonomista został sklasyfikowany na 6 miejscu w województwie i 110 w Polsce, co jest naszym sukcesem. Pozostałe szkoły, technik hotelarstwa jest na 20 miejscu w województwie zaś zawody (technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych) technikum zawodowego są na 28 miejscu w województwie zachodniopomorskim. Technik obsługi turystycznej jest na 13 miejscu w kraju w kategorii wyników z egzaminu zawodowego. Nasz wysiłek edukacyjny nie idzie na marne!

 • Etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

  olimpiada hotelarskaDnia 13.01.2015 roku w Szczecinie odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady jest „historia hotelarstwa”. Nasza szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Jastrzębska z kl.2 m - zajęła I miejsce w okręgu oraz Paula Swinin z klasy 3 m – zajęła II miejsce.

  Autor: A.Herc

 • Szkolenie nauczycieli

  warsztatyW sobotę 09.01.2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich odbyły się warsztaty gastronomiczne pn: "Dania z dziczyzny" pod kierunkiem znanego i cenionego szefa kuchni Pana Ryszarda Pileckiego. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele  praktycznej nauki zawodu, którzy poznali sposoby przyrządzania i serwowania potraw z dziczyzny. Szkolenie było bardzo interesujące i przydatne w pracy nauczyciela. Z pewnością doświadczenie jakie uzyskali w trakcie warsztatów zaowocuje w pracy z młodzieżą. 

  Autor: J.Budzik

 • Potężna „Góra Grosza”

  gora groszaUczniowie naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia br. przystąpili do XIII akcji ”Góra Grosza”. Jeden grosz to tak niewiele –mówili, lecz potężna” GÓRA” może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieciom ,ponieważ celem było zebranie funduszy na pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną. A zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na tworzenie i dofinansowanie dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, czy rodzinom zastępczym. W tegorocznej akcji szczególny nacisk położono na pomoc małym domom dziecka. Od dwunastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły zebrali 1091,25 co po zważeniu dało 114 kg23 dkg (tj.5 paczek po 20 kg i 6- tą ponad14kg). Młodzieżowa Rada Szkoły i nauczyciele A.Wróbel-Bednarska i opiekunowie MRS K.Szopik i J.Kałucka pragną podziękować wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w tę akcję. W najbliższym czasie w szkolny CIM-ie zostanie zamieszczona lista klas biorących udział w tej akcji.

  Autor: J.Kałucka

 • Jeden za WSZYSTKICH, WSZYSCY za jednego!

  jeden za wszystkichSerdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu za udział i zaangażowanie w XV edycji Szlachetnej Paczki. Szczególne i wyjątkowe ukłony należą się klasie III B i IV R za niecodzienne i rzadko spotykane włączenie się w pomoc, a także opiekunom klas paniom Eli Kozber, Irence Lisowskiej i Ani Antkiewicz.

  Autor: M.Moszko

 • Nagroda finansowa WFOŚ i GW w Szczecinie

  eko ekonomW dniu 11 grudnia br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie nagrodził zachodniopomorskie szkoły które wzięły udział w konkursie „EKO-SZKOŁA EKO-NAUCZYCIEL” W zorganizowanym konkursie przez WFOŚiGW w Szczecinie, wyróżnione zostały najbardziej aktywne placówki oświatowe, które prowadzą zajęcia z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej oraz placówki propagujące tematykę ochrony środowiska. W kategorii EKO-SZKOŁA zostaliśmy laureatem nagrody finansowej za rozpowszechnienie dobrych przykładów i zrealizowane działania na rzecz ochrony środowiska. Ocenie podlegały działania realizowane w roku szkolnym 2013/2014.

  Autor: J.Kałucka

 • Mikołaj pochodzi z Ekonoma!

  mikolaj z ekonomaŚwięty Mikołaj i jego drużyna wesołych elfów w grudniu pracują w pocie czoła. W poniedziałek 14 grudnia, na ulicach Białogardu można było spotkać Mikołaja i jego niezastąpionych pracowników, zmierzających do Rodzinnego Domu Dziecka. Wszyscy w radosnym nastroju, z kolorowymi prezentami i pluszakami wywoływali szerokie i serdeczne uśmiechy na twarzach przechodniów. Podopieczni Domu Dziecka oczekiwali na nas z wielkim podekscytowaniem. Po ciepłych rozmowach, piosenkach i wierszykach w wykonaniu dzieci, Mikołaj rozdał przepiękne prezenty. Zachwyt maluszków nie miał końca. O tę radość zadbali uczniowie klasy IV obsługi turystycznej wraz z wychowawczynią p. Agatą Łobodą i Izabelą Śliwiak, którzy przeprowadzili zbiórkę zabawek i innych niespodzianek wśród uczniów i nauczycieli. Również klasy gastronomiczne, wraz z opiekunami, włączyły się w akcję i w grudniu zorganizowały kiermasz świąteczny, z którego dochód został przekazany na potrzeby ośrodka.

  Autor: A.Łoboda i I.Śliwiak

 • Dwa II miejsca w Zdrowym Stylu

  olimpiada jk10 listopada 2015 roku w ZSE-H odbył się etap rejonowy XXIV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną. Uczennica Paulina Włodarczyk z kl IV b zajęła II-miejsce wśród uczniów szkół ponadgimazjalnych biorących udział olimpiadzie. Uczniowie w składzie: Patrycja Macko IIr, Paulina Włodarczyk i Tomasz Wróbel z kl III a jako zespół reprezentujący szkołę w tej olimpiadzie zajął również II-miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Uczniom biorącym udział gratulujemy i dziękujemy.

  Autor: J.Kałucka

 • POTYCZKI KULINARNE STAROSTÓW

  potyczki kulinarne2”Tańcowała rybka z piernikiem – świąteczne wariacje kulinarne” to III spotkanie władz powiatu kołobrzeskiego z przygodą kulinarną w ramach projektu warsztatów „Gotuj z nami”, które odbyły się 10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu. Przedstawiciele władz: wicestarosta Koszalina Dariusz Kalinowski, starosta Kołobrzegu Tomasz Tamborski i wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała wzięli udział w potyczkach kulinarnych, w ramach których w 3-osobowych drużynach. Przedstawicielom władz powiatu w przygotowaniach autorskich dań z ryb bałtyckich towarzyszyli uczniowie – Marta Barej (kl. VI a), Tomasz Haczkowski (kl. III a), wicedyrektor ZSE-H Małgorzata Wietrzycka oraz nauczyciele przedmiotów gastronomicznych – Joanna Zendran oraz Renata Grodzka – Truszkowska.

  Autor: A.Raducha

 • Kolorowe pierniczki - słodki smak świątecznej tradycji

  kolorowe pierniczkiŚwięta Bożego Narodzenia to czas pięknych zapachów i cudownych smaków. Jedną z ważnych tradycji jest pieczenie i dekorowanie pierniczków - ciastek o świątecznych kształtach i charakterystycznym korzennym smaku. W tym roku zadanie to zostało powierzone dzieciom z grupy III Przedszkola nr 10 w Kołobrzegu. W dniu 1 grudnia 2015 r. grupa dzieci z opiekunkami - p. Marzeną i p. Magdą, przy wparciu p. Ewy Wasilewskiej i uczniów - przyszłych cukierników, dekorowali świąteczne pierniki. Swoje arcydzieła mogli zabrać do domów, aby pochwalić się Rodzicom i skosztować tych świątecznych przysmaków przy wigilijnym stole.

   Autor: M.Nocuń

 • Jako pierwsi w Kołobrzegu znamy zalecenia

  certyfikatjk10 grudnia br. Zachodniopomorskie Centrum Onkologii szkole wyróżniającej się systematycznymi i ciągłymi działaniami w zakresie upowszechniania zaleceń Europejskiego kodeksu walki z rakiem przyznało CERTYFKAT: ”Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Od lat zadawane pytanie: jak żyć, by żyć zdrowo i nie zachorować raka to konkretna podpowiedź w- Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem. Kodeks  zawiera 11 zaleceń, których przestrzeganie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Siedem z nich dotyczy stylu życia a pozostałe omawiają zakres programów zdrowia publicznego.

  Autor: J.Kałucka

 • Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Okruszek

  wizyta w okruszkuGrudzień to miesiąc, w którym wszyscy czujemy potrzebę dzielenia się z innymi . W świątecznym nastroju i z torbami pełnymi pierniczków w dniu 11.12.2015 r. uczennice klasy I a (pod opieką Elżbiety Kubok i Ireny Lisowskiej) wybrały się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego "OKRUSZEK" w Kołobrzegu, aby obdarować wychowanków wypiekami przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych naszej szkoły. Zostałyśmy przyjęte przez panią dyrektor Joannę Szymańską i jej podopiecznych z otwartymi ramionami. Dzieci przebywające w ośrodku pokazały nam swoje sale, w których się uczą i bawią.

  Autor: E.Kubok

 • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

  wizyta w dpsDnia 9.12.2015 r. wychowankowie naszego internatu wyruszyli z drobnymi upominkami do Domu Pomocy Społecznej. Nasza młodzież wykonała własnoręcznie piękne aniołki oraz smaczne pierniczki. Wizyta naszych wychowanków sprawiła dużo radości pensjonariuszom. W podziękowaniu za upominki młodzież otrzymała wiele ciepłych uśmiechów i słów.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

  mikolajMłodzież z internatu naszej szkoły zorganizowała akcję pt. "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", która polegała na zbiórce zabawek dla dzieci z kołobrzeskich świetlic. W dniach 7 i 8 grudnia 2015 r. wychowankowie internatu podarowali zabawki dzieciom, które nie potrafiły ukryć radości z odwiedzin Świętego Mikołaja. W podziękowaniu za upominki dzieci podarowały nam piękne rysunki. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy ofiarowali zabawki, które sprawiły, że na buziach dzieci pojawił się uśmiech.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Szkolenie dla nauczycieli

  uczen trudnyW sobotę 5 grudnia 2015r. odbyło się kolejne szkolenie skierowane do nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu gastronomii i hotelarstwa, które poprowadził Jerzy Giemza, wykładowca Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Tematyka szkolenia „Aktywizowanie uczniów sprawiających trudności wychowawcze na zajęciach praktycznej nauki zawodu” wynikała z obecnych potrzeb i sytuacji z którymi borykają się nauczyciele i instruktorzy. Zajęcia przeprowadzone zostały metodą ćwiczeń praktycznych po wcześniejszym krótkim wykładzie przybliżającym cechy osobowości ucznia i przyczyny niepowodzeń szkolnych.

  Autor: R.Grodzka-Truszkowska

 • Olimpiada z Wiedzy o HIV i AIDS

  olimpiada hivW ZSMor.1 grudnia br. odbyła się Olimpiada z Wiedzy o HIV i AIDS dla wszystkich kategorii szkół naszego regionu. Zorganizowana została przez Zarząd Rejonowy PCK i Wydział Spraw Społecznych. Nasze uczennice: Patrycja Macko II r zajęła I miejsce a Paulina Włodarczyk z klasy III b zajęła II miejsce. Wśród szkół ponadgimnazjalnych. I i II miejsce uczennic oraz wysoka lokata trzeciej uczennicy Bąk Natalii z kl Ir przyniósł sukces w postaci zjecie I-miejsca wśród szkół ponadgimnazjalnych. Uczennicom gratulujemy i dziękujemy.

  Autor: J.Kałucka

 • Piernikowa frajda w Przedszkolu nr 3!

  piernikowa frajdaWraz z nadejściem grudnia, miesiąca pachnącego piernikami i nadchodzącymi świętami, uczniowie naszej szkoły z klasy III b ( pod opieką Aleksandry Wróbel-Bednarskiej) oraz uczniowie CKP klasy III cukiernik (opiekunowie Anna Grabowska-Gieorgijewska i Emilia Wieremiej-Woźna) wprowadzali małych amatorów kulinariów w tajniki wypiekania i przyozdabiania świątecznych pierników. Uczniowie klasy gastronomicznej wraz z przedszkolakami wykonali wiele pięknych piernikowych dekoracji, które mogą uświetnić wigilijne stoły. Dzieci za ogromnym zaangażowaniem czerpali wiedzę od ich starszych kolegów i wraz z nimi wykonali wiele bardzo oryginalnych i wyjątkowych piernikowych zdobień.

  Autor: A.Wróbel-Bednarska

 • Ekonom promuje czytelnictwo wśród najmłodszych!

  ekonom czytaW ramach jesiennej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczniowie naszej szkoły ( klasa Ir) gościli w Miejskim Przedszkolu nr 3. Podczas spotkania z przedszkolakami czytali im opowiadania o dydaktyczno-moralizatorskim przesłaniu. Aktorskie i oratorskie zaangażowanie naszych uczniów spotkało się z dużym entuzjazmem i zaciekawieniem najmłodszych słuchaczy, którzy spontanicznie i bardzo żywiołowo reagowali na prezentowane przez lektorów teksty literackie. Wśród wielu czytanych tekstów największym zainteresowaniem cieszyły się opowiadania z cyklu „Moje ciało należy do mnie”, które pozwoliły przedszkolakom uświadomić sobie rolę własnego ciała.

  Autor: A.Wróbel-Bednarska

 • 96 lat PCK i 57 lat HDK

  akademia pck13 grudnia br. z okazji Jubileuszu 96.lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, z okazji 57 rocznicy HDK w Perle Bałtyku odbyła się uroczysta akademia, na której uczennica naszej szkoły Oliwia Wajdner z kl II r Katarzyna Kałamarz z IV h otrzymały od Pani Prezes ZR PCK w Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej podziękowanie za zaangażowanie w realizację zadań statutowych PCK i szerzenie idei czerwonokrzyskiej.

  Autor: J.Kałucka

 • Pokaz stołów świątecznych i kiermasz wypieków

  kiermasz swW tradycję naszej szkoły wpisany jest coroczny pokaz stołów świątecznych i kiermasz wypieków, które wprowadzają nas w magię radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, ponieważ oceniany był profesjonalizm i estetyka nakrycia stołów, a także wiedza na temat menu i sposobu podawania potraw. Na corocznym kiermaszu wypieków nie zabrakło również słodkości, takich jak domki, świeczniki adwentowe, pierniczki i drobne ciasteczka, które przygotowali i sprzedawali uczniowie naszej szkoły. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży pierniczków zostanie tradycyjnie przekazany na cele charytatywne. Dziękujemy młodzieży klas gastronomicznych i hotelarskich za przepiękny pokaz stołów świątecznych oraz za przygotowane wypieki i przedświąteczną akcję.

  Autor: E.Kubok

 • Warsztaty historyczne z IPN Szczecin

  ipn warsztatyW dniach 16-17 listopada 2015 roku, grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich z Kołobrzegu, wzięła udział w ciekawym projekcie edukacyjnym pod nazwą "Debaty Oksfordzkie". Były to warsztaty do tzw. fazy grupowej, która odbędzie się w styczniu w siedzibie Okręgowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie. W warsztatach, wzięło udział 8 zespołów reprezentujących szkoły średnie ze Szczecina, Reska oraz Kołobrzegu. Zajęcia oraz wykłady uniwersyteckie prowadzili pracownicy OBEP IPN ze Szczecina oraz dr Jan Piosik - Prezes Fundacji "Projekty Edukacyjne "z Poznania. Debaty Oksfordzkie (uniwersyteckie ) - to rodzaj debaty w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Uczestnicy uczą się publicznie zabierać głos, bronić swoich racji, argumentować. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy, przewodzi im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością uczestników debaty.

  Autor: K.Szopik

 • Akademia PCK

  akademia pck28 listopada br. z okazji Jubileuszu 70.lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Pomorzu Zachodnim oraz w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, które tradycyjnie przypadają w dniach 22-26 listopada w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszony został Pan mgr Zbigniew Stankiewicz-Dyrektor ZSE-H. Podczas uroczystości został wręczony dla szkoły grawerton za zajęcie I miejsca za najlepszą promocję Honorowego Krwiodawstwa w województwie zachodniopomorskim w XII edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Pomaturalnych, Policealnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem: „Młoda Krew Ratuje Życie”. W imieniu Pana Dyrektora Szkoły grawerton odebrała młodzież ZSE-H (dawca krwi Marcin Witkowski i członkini PCK Wajdner Oliwia) ze szkolnym opiekunem Młodzieżowego Klubu HDK PCK „Ekonom”.

  Autor: J.Kałucka

 • „Lider zachodniopomorski”

  logo podstawowe jpgSekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna rekrutację do IV edycji "Lidera Zachodniopomorskiego” - autorskiego programu edukacyjnego, stworzonego specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Do programu zapraszamy młodych ludzi, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i chcą zrobić coś w swojej lokalnej społeczności - młodzieżowej radzie, szkole, miejscowości, organizacji pozarządowej. W ramach programu uczestnicy wezmą udział w cyklu pięciu spotkań warsztatowych odbywających się w weekendy, ciekawych spotkaniach z ekspertami, a także zrealizują (przy wsparciu merytorycznym coacha) mini-projekty w swoich społecznościach.

  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

 • I miejsce w konkursie gastronomicznym

  konkurs 1miejsceUczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno Hotelarskich zdobyli I miejsce w konkursie kulinarnym, który miał miejsce podczas warsztatów gastronomicznych na temat produktów regionalnych oraz ich zastosowania w tradycyjnej kuchni Pomorza Zachodniego. Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów, konkursu była Agencja Rynku Rolnego w Szczecinie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej z 5 szkół województwa zachodniopomorskiego zmierzyli się z trudnym przeciwnikiem, jaki był Black Box (wielka niewiadoma). Uczestnicy nie wiedząc wcześniej, jakie produkty będą mieli do wykorzystania podczas zmagań świetnie sobie poradzili z wyzwaniem.

 • I Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności za nami

  piramida zywieniowa1W dniu 12.11.2015r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzo o Żywieniu i Żywnośi, zorganizowany przez nauczycieli Komisji Przedmiotów Gastronomicznych: Irenę Lisowską, Anitę Fijałkowską-Buczkowską, Agnieszkę Raduchę oraz Joannę Zendran. W szkolnym etapie wzięło udział 16 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się jedna osoba - gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie - okręgowym, który odbędzie się 11 stycznia 2016 roku w Szczecinie.

  Autor: I.Lisowska

 • Taneczne mistrzostwo świata

  Uczennice ZSE-H, Natalia Kucharczyk (kl. II m), Oliwia Łukasiewicz (kl. II t) oraz Aleksandra Szczepaniak (kl. III t), należące do Grupy Tanecznej FLOU z Ustronia Morskiego, zdobyły mistrzostwo świata na zawodach World Dance Championship WADF, które odbyły się w czeskim Libercu w dn. 4-8.11.2015 r.
  Gratulujemy uzyskania sukcesu na europejską skalę i trzymamy kciuki w oczekiwaniu na dalsze osiągnięcia !!!

  Autor: W.Mączka

 • Warsztaty kulinarne i Black Box

  warsztaty kulinarne blackW dniu 16.11.2015r.w ZSCKR im. Wincentego Witosa w Bonini  odbyły się warsztaty kulinarne poświęcone produktom regionalnym oraz kuchni regionalnej i tradycyjnej Pomorza Zachodniego. Patronem warsztatów jest Agencja Rynku Rolnego. W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich  w Kołobrzegu: Tomasz Haczkowski z klasy IIIa, Śledź Adrian z IIb i Niemierzycki Karol z klasy IIa. Uczniowie pod opieką nauczycieli: p.Agnieszki Raduchy oraz p.Elżbiety Kubok i p.Ireny Lisowskiej odbyli próby by przygotować się do konkurencji o nazwie BLACK BOX – czyli wielkiej niewiadomej.

  Autor: I.Lisowska

 • Podwójne wyróżnienie dla Ekonoma

  gala szczecinDnia 16 listopada 2015 r. w Szczecinie odbyła się Gala podsumowująca konkursy i programy prewencyjne „Razem dla bezpieczeństwa. Prewencja 2015”. W uroczystości uczestniczyło dwieście pięćdziesiąt osób ze świata kultury, biznesu, polityki. Wśród znamienitych gości należy wymienić przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Szczecin, rektorów wyższych uczelni, aktorów a także Wicestarostę Kołobrzeskiego Panią Helenę Rudzis - Gruchałę. Podczas Gali podsumowano pięć konkursów, m.in. „Moja pierwsza praca”, „Buduj bezpiecznie”, „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”, „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” oraz sześć programów prewencyjnych takich jak: „Minimalne wymagania bhp przy użytkowaniu maszyn”, „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy – prewencja wypadkowa”, „Zdobądź dyplom PIP”, „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy”.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Savoir vivre w pigułce

  szkoleniesavoirOd kilku lat w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich realizowane są warsztaty pt. „Savoir vivre w pigułce”. Tym razem we wtorek, 10 listopada gościliśmy 35 uczniów i 4 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Czudcu (woj. podkarpackie), którzy przebywali w Kołobrzegu w ramach Zielonej Szkoły. Szóstoklasiści w czasie dwugodzinnych warsztatów poznali normy zachowania obowiązujące w życiu codziennym podczas kontaktów międzyludzkich - zasady pozdrawiania, przedstawiania siebie i innych, a także składania i przyjmowania wizyt.

  Autor: E.Wasilewska

 • Warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem

  stawiam na drobW ostatni piątek października 2015 r. uczniowie klas II Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych p. Elżbietą Kozber i p. Agnieszką Raduchą, wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach programu informacyjno-szkoleniowego z zakresu jakości mięsa drobiowego, skierowanego do uczniów szkół gastronomicznych „Stawiam na drób”. Nasi uczniowie znaleźli się w grupie jednej z dziewięciu szkół gastronomicznych w Polsce i jedynej w województwie zachodniopomorskim zaproszonych do uczestnictwa w tym projekcie, realizowanym przez Związek Polskie Mięso. Jednodniowe szkolenie przeprowadził Pan Marcin Budynek, znany kreator smaku, szef kuchni oraz założyciel i właściciel Akademii Kulinarnej Marcinka Budynka.

  Autor: M.Nocuń

 • Stypendyści Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

  stypendia menW dniu 28.10.2015 w Szczecinie i Koszalinie odbyły się uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku w województwie zachodniopomorskim jest 175 stypendystów. Wśród 8 stypendystów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kołobrzeskiego są uczennice ZSE-H: Patrycja Oświęcimska z IVe, Natalia Rutkowska z IIIo, Wiktoria Rodź z IIIr.

  Autor: A.Kowalczyk

 • Szkolenie z języków programowania

  logob2eOd 7 września 2015 r. grupa 19 uczniów z klas technikum informatycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich bierze udział w ośmiotygodniowym kursie z języków programowania w ramach projektu ICT (B)usiness to(2) (E)ducation. Projekt ten realizowany jest we współpracy ze Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i obejmuje szkolenia z czterech języków programowania: Java, JavaScript, PHP i SQL. Celem projektu jest zaangażowanie regionalnych przedsiębiorców z branży IT w proces kształcenia zawodowego szkół o profilu informatycznym.

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.