Interreg IVA

Filtr
 • Pierwsze miejsce w konkursie na logo wolontariatu

  logo wolontariatuJest Nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza uczennica Natalia Wojewoda wygrała pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich na logo wolontariatu przy Hospicjum Stacjonarnym w Kołobrzegu. Serdecznie gratulujemy. Konkurs zorganizowany został przez kołobrzeskie hospicjum we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. Koordynatorem konkursu była p. Milena Garbacz - Zatorska.

  Autor: M.Garbacz-Zatorska

 • DOM SAMOTNEJ MATKI W KOSZALINIE

  dsm2017Przeszło miesiąc uczniowie klasy Ia prowadzili zbiórkę charytatywną dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie. W akcję włączyli się uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele i pracownicy. Dzięki życzliwości tak wielu ludzi, udało się zebrać potrzebne artykuły dla matek i ich dzieci. 02 marca 2017 uczniowie pojechali do Koszalina ze swoimi opiekunami Panem Łukaszem Ronij i Panią Agnieszką Jasiulewicz by okazać pomoc i wsparcie potrzebującym matkom. Całe wydarzenie niezwykle pozytywnie wpłynęło na uczniów klasy Ia. Niektórzy z nich wspaniale potrafili odnaleźć się w sytuacji spotkania z pensjonariuszami domu, szczególnie z małymi dziećmi, które rozpoznały w nich dobrych i życzliwych ludzi. Całość wyjazdu dopełniła wizyta w Sanktuarium MB na Górze Chełmskiej – najstarszym i pierwszym kościele na Pomorzu Środkowo – Zachodnim. Siostry i pracownicy DSM w Koszalinie serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za okazaną pomoc i otwarte serca.

  Autor: Ł.Ronij

 • Konkurs "Tourist Attractions of West Pomerania"

  ang konkurs20178 lutego br. w auli naszej szkoły odbył się konkurs "Tourist Attractions of West Pomerania" (Atrakcje Turystyczne Pomorza Zachodniego). Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnych w języku angielskim na temat wybranego przez siebie zabytku Pomorza Zachodniego. Stało się to wydarzenie znakomitą okazją do zaprezentowania zarówno swojej znajomości języka, jak i regionu.

  Autor: K.Rejmak-Andziak

 • Akcja charytatywna

  Od 07.03.16 do 22.03.16 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E.Gierczak została zorganizowana akcja charytatywna mająca na celu zebranie darów dla oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Kołobrzegu. Młodzież przy zaangażowaniu wychowawców zebrała kredki, malowanki, ksiażeczki edukacyjne i gry planszowe. Dary zostały przekazane szpitalowi dnia 23.03.16. Dziękuję uczniom naszej szkoły za wsparcie i pomoc w tym szczytnym przedsięwzięciu.

  Autor: E.Grzywacka-Wziątek

 • Konkurs języka angielskiego i niemieckiego

  Dnia 16.03.16 w godzinach 12.00-13.30 odbył się w szkole konkurs języka angielskiego i niemieckiego zatytułowany "Pokaż nam język". W konkursie wzięło udział 47 uczniów, których zadaniem było komputerowe rozwiązanie testów leksykalno-gramatycznych. Najlepsi uczniowie etapu szkolnego zostali wyróżnieni nagrodami podczas apelu z okazji Święta Szkoły w dniu 18.03.2016. Do II. etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy Ii Daniel Powała. Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego za zaangażowanie i przygotowanie uczniów. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

  Autor: E.Grzywacka-Wziątek

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  kiermasz ckpWe wtorek, 22 marca w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbył się kiermasz wyrobów świątecznych wykonanych przez praktykantów CKO w pracowni cukierniczej pod nadzorem nauczycieli p.n.z. Emilii Wieremiej-Woźnej i Ewy Wasilewskiej. Uczniowie przygotowali słodkie i kolorowe mazurki z masą kaimakową, drobne ciasteczka, baranki i zajączki a także wielkanocne drożdżowych babki i babeczki. Wszystko pięknie zapakowane i ozdobione gałązką bukszpanu. Wraz ze słodkościami życzenia wielu radości, optymizmu i obfitego Dyngusa na Święta Wielkanocne.

  Autor: E.Wieremiej-Woźna, E.Wasilewska

 • 15. edycja Targów Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych HoTuGa 2016

  hotugaTegoroczna edycja targów HoTuGa w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyła się 14.03.2016r. W targach wzięły udział klasu hotelarskie III m, III n, III o oraz klasa turystyczna III t pod kierunkiem nauczycielek: mgr Marzeny Zalewy, mgr Ewy Pogorzelec i mgr Agnieszki Swastek. Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem Wicestarosty Kołobrzeskiego, Pani Heleny Rudzis-Gruchały i Dyrektora Szkoły, Pana Zbigniewa Stankiewicza. Uczniowie zaprezentowali 12 krajów: Wielką Brytanię, Egipt, Francję, Peru, Japonię, Hiszpanię, Hawaje, Stany Zjednoczone, Polskę, Holandię, Grecję i Finlandię. Każda z grup przedstawiła różne kultury, smaki i tradycje. Poprzez zabawę  odwiedzający targi uczniowie mogli poznać interesujące fakty dotyczące poszczególnych krajów.

  Autor: A.Swastek

 • Młodzież z ZSE–H zapobiega pożarom

  zapobieganie pozaromDnia 22 marca w ZSE - H odbył się etap szkolny XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach turniejowych wzięło udział 31 uczniów z klas I a, I b, In, II a, II b, II t, II n, III n, III o, IV n. Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań. Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z zagadnieniami daleko wykraczającymi poza program nauczania z zakresu bhp, musieli rozpoznać sprzęt burzący, przedstawić, co to jest linia zasilająca, podać ile nasad wylotowych ma rozdzielacz to i tak jedne z łatwiejszych pytań. Laureat konkursu szkolnego 2 kwietnia będzie walczył w turnieju powiatowym.

  Autor: A.Jasiulewicz, J.Dymecki

 • Nasza uczennica reprezentowała będzie woj. zachodniopomorskie na etapie centralnym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

  olimpiada ztzW piątek 18 marca br. w ZO PCK w Szczecinie przeprowadzony został etap okręgowy XXIV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Nasza uczennica kl. IVb Paulina Włodarczyk wśród uczestników wykazała się największą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Do jej sukcesu przyczyniła się również wykonana i przeprowadzona przez nią akcja prozdrowotna pt „Szukamy sposobu na zatrzymanie smogu czyli tzw. „niskiej emisji”. Jej „akcja” zdobyła najwyższą liczbę punktów wśród członków komisji Olimpiady za oryginalność tematyki, wyczerpujące opracowanie, poziom wiedzy a także za dobór materiałów i technik prezentujących powyższe działanie. Tegoroczny Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który dodatkowo ufundował indeks dla laureata kategorii ponadgimnazjalnej. Opiekunką uczennicy jest mgr Jolanta Kałucka.

  Autor: J.Kałucka

 • Pokaz kulinarny „Owocowo-warzywna porcja zdrowia” z Agencją Rynku Rolnego w Szczecinie

  owocowo warzywna porcja zdrowiaW dniu 18.03.2016r. uczniowie klasy Ia i IIb Technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli Elżbiety Kubok oraz Joanny Zendran uczestniczyli w Targach Gastro Hotel, które odbyły się na terenie Hali Milenium w Kołobrzegu. Podczas tegorocznej edycji przeprowadzonej wraz z Agencją Rynku Rolnego w Szczecinie, został przygotowany i zaprezentowany pokaz sporządzania zdrowych sałatek owocowo-warzywnych oraz smoothie. Nasi uczniowie informowali uczestników o walorach zdrowotnych prezentowanych produktów, zwracając szczególną uwagę na bogactwo witamin i składników mineralnych w warzywach i owocach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pokaz przeprowadzony przez młodzież cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości, którzy mieli możliwość degustowania przygotowanych specjałów.

  Autor: J.Zendran, E.Kubok

 • Wielkanocne Wyjście do Domu Pomocy Społecznej

  wielkanoc dpsW dniu 16.03.2016 r. po raz kolejny wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich wyruszyli z wizytą do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Tym razem okazją do odwiedzin były zbliżające się  Święta Wielkanocne. Młodzież internacka obdarowała mieszkańców DPS-u mocą życzeń oraz własnoręcznie robionymi ciasteczkami oraz palemkami. W podziękowaniu spędzili miły czas z seniorami pełen wspomnień, śmiechu i muzyki.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • To już DRUGIE warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem

  wieprzowinaW czwartek 10 marca 2016 r. uczniowie klas II i III Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych p. Elżbietą Kozber i p. Agnieszką Raduchą, wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach programu informacyjno-szkoleniowego z zakresu jakości mięsa wieprzowego, skierowanego do uczniów szkół gastronomicznych „Wybieram wieprzowinę”. Nasi uczniowie znaleźli się w nielicznej grupie uczniów szkół gastronomicznych w Polsce zaproszonych do uczestnictwa w tym projekcie, realizowanym przez Związek Polskie Mięso. Jednodniowe szkolenie przeprowadził Pan Marcin Budynek, znany kreator smaku, szef kuchni oraz założyciel i właściciel Akademii Kulinarnej Marcinka Budynka. Pan Marcin Budynek jest absolwentem poznańskiej szkoły gastronomicznej, laureatem wielu konkursów kulinarnych, który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Anglii, Chile i RPA. Brał również udział w Kulinarnych trasach Polskiego Radia, RMF FM, Radia Zet, a także współpracuje z Telewizją Polską i programem "Kawa czy Herbata".

  Autor: M.Nocuń

 • II miejsce historyków z Ekonoma w finale "Debat oksfordzkich"

  debaty oksfordzkieW dniu 09.03.2016, w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Szczecinie, odbył się finał Debat Oksfordzkich, czyli konkurs historyczny o randze wojewódzkiej, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej ze Szczecina. Drużyny, reprezentujące szkoły średnie z woj. Zachodniopomorskiego musiały się zmierzyć z tematyką historii najnowszej, począwszy od II wojny światowej aż do stanu wojennego z 1981 roku. Cała trudność, polegała na tym, że uczestnicy zmagań, dopiero na 15 minut, przed rozpoczęciem Debat, dowiadywali się, jaki temat wylosowano oraz czy tezę tematu mają bronić czy atakować. Debaty oksfordzkie, to również konkurs, polegający na nauce wystąpień publicznych, bronienia swoich racji, argumentowania.

  Autor: K.Szopik

 • Kolejny sukces Ekonoma!

  licealiada dziewczatReprezentacja Ekonoma zajęła III miejsce na Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Licealiady 2015/2016. Naszą drużynę reprezentowały: Paulina Włodarczyk IV b, Patrycja Oświęcimska IV e, Patrycja Tuńska IV e, Katarzyna Adamska III n, Monika Tkacz III r, Karolina Miśkiewicz III r, Wiktoria Skowronek II b, Marta Graczyk II e, Wiktoria Cieślak li, Alicja Świątkowska I b. Opiekunem reprezaentacji jest Leszek Kowalewski.

  Serdecznie gratulujemy!

 • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego

  licealiada2016Miło nam poinformować, iż reprezentacja Ekonoma zajęła II miejsce na Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Licealiady 2015/2016. Naszą drużynę reprezentowali: Paweł Pałaszewski, Kamil Jabłoński, Dawid Grad, Kamil Pieczynko, Maciej Pieszko, Karol Niemierzycki, Marek Niemierzycki, Sebastian Żychowski, Wojciech Bielak, Sebastian Kałużny, Mateusz Igras i Dawid Siłuch. Opiekunem reprezaentacji jest Leszek Kowalewski.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  logo2Dnia 22 marca 2016 r. o godzinie 9:40 w auli ZSE–H odbędzie się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zainteresowani proszeni są o kontakt osobisty lub za pośrednictwem dziennika Synergia z panią Agnieszką Jasiulewicz lub panem Jerzym Dymeckim w celu podania e-maila, na który zostanie przesłany zakres tematyczny oraz materiały edukacyjne OTWP. Zapraszamy do udziału.

  Autor: A.Jasiulewicz, J.Dymecki

 • Spotkanie z funkcjonariuszem KPP

  W dniu 30 marca młodzież naszego Internatu spotkała się z funkcjonariuszem KPP mł. asp. Bartoszem Filipowiczem. Tematem spotkania była " odpowiedzialność karna nieletnich i dorosłych za popełnienie przestępstw oraz wykroczeń". Omówiono również ogólną sytuację dotyczącą bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz na terenie placówek oświatowych.

  Autor: W. Barta - Waszak  

 • Wiosna z Master Chefem

  Dnia 30 marca 2015 roku uczniowie klasy IIIc pod opieką nauczycieli gastronomii Renaty Grodzkiej-Truszkowskiej i Joanny Zendran spotkali się z dziećmi z przedszkola nr 8 im. Jana Brzechwy w Kołobrzegu na pokazie kulinarnym „Wiosna z Master Chefem”. Podczas spotkania przyszli „Mistrzowie” sztuki kulinarnej, przygotowali „Zdrowe sałatki”, które zostały ocenione pod kątem; wartości odżywczej, smakowitości oraz sztuki podania. W trakcie pokazu, sprawdzono również wiedzę przedszkolaków z zakresu zdrowego odżywiania. Wysoki poziom zaprezentowanych prac oraz doskonała wiedza przedszkolaków skłoniła Jury do przyznania uczestnikom ex aequo siedmiu pierwszych miejsc. Poprzez współzawodnictwo oraz dobrą zabawę uświadomiono dzieciom jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców w codziennej diecie, a młodzieży jak ciekawy i odpowiedzialny jest ich przyszły zawód.

  Autor: J. Zendran

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.