Młodzież internacka uczestniczyła w lekcji obywatelskiej, którą poprowadził wicewojewoda Bartosz Brożyński. Jak ważne jest nasze bezpieczeństwo wiemy wszyscy, ale czy jesteśmy przygotowani do dbania o siebie w sytuacji kryzysowej oraz niebezpiecznej. Tego już nie wiemy.
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.
Mówię to wam ze swego nieznanego serca.”
— Wisława Szymborska
Oby nigdy życie nie powiedziało nam – „sprawdzam”.
Na spotkaniu zaprezentowano szereg zagadnień zawartych w poradniku bezpieczeństwa, wyposażeniem plecaka ewakuacyjnego, sygnałami alarmowymi (ogłoszeniem alarmu dla ludności cywilnej, odwołaniem alarmu) oraz omówiono RSO – Regionalny System Ostrzegania.
Serdecznie dziękujemy za pakiet przydanej nam wiedzy.
