OTWARTE SPOTKANIE WICEWOJEWODY BARTOSZA BROŻYŃSKIEGO Z MIESZKAŃCAMI

OTWARTE SPOTKANIE WICEWOJEWODY BARTOSZA BROŻYŃSKIEGO Z MIESZKAŃCAMI

Młodzież internacka uczestniczyła w lekcji obywatelskiej, którą poprowadził  wicewojewoda Bartosz Brożyński. Jak ważne jest nasze bezpieczeństwo wiemy wszyscy, ale czy jesteśmy przygotowani do dbania o siebie w sytuacji kryzysowej oraz niebezpiecznej. Tego już nie wiemy.

Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.
Mówię to wam ze swego nieznanego serca.”
Wisława Szymborska

Oby nigdy życie nie powiedziało nam  – „sprawdzam”.

Na spotkaniu zaprezentowano szereg zagadnień zawartych w poradniku bezpieczeństwa, wyposażeniem plecaka ewakuacyjnego, sygnałami alarmowymi (ogłoszeniem alarmu dla ludności cywilnej, odwołaniem alarmu) oraz omówiono RSO  – Regionalny System Ostrzegania.

Serdecznie dziękujemy za pakiet przydanej nam wiedzy.