Uczennice klasy I r. – Gabriela Bednarska i Aleksandra Walczak klasy III r. zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2021.Na etapie okręgowym zadaniem uczennic było przygotowanie pracy badawczej.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w związku z ogłoszeniem stanu pandemii z powodu COVID-19 w naszym kraju, etap okręgowy, przeprowadzony został w innowacyjnej formie. Warunkiem udziału w eliminacjach było przygotowanie przez ucznia samodzielnej pracy badawczej na jeden z dwóch tematów:
- Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń.
W przypadku, gdy Twoim zdaniem takich nie ma, podaj własny plan takich przedsięwzięć wraz z uzasadnieniem. - Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.
W przypadku, gdy Twoim zdaniem takich nie ma, przedstaw własny plan takich przedsięwzięć wraz z uzasadnieniem.
Gabrysia podjęła się 1. tematu pt.”Czerwone kasztany nie znikajcie z Kołobrzegu”.
Ola badała” Zapylenie powietrza w Polsce” : tematy były trudne do wykonania w pracy badawczej, w tak krótkim czasie. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się wielu uczniów woj. zachodniopomorskiego.
Natomiast Pracę badawczą podjęło się tylko 22 uczniów . Nasze uczennice zostały wysoko ocenione. Oli prezentacja przez komisję uznana za jedną z najlepszych ( 81 pkt.) zajmując VI miejsce w tegorocznych eliminacjach okręgowych OWE. Spośród 22 prac wybrano 7 wg regulaminu. Ola po przystąpieniu do testu etapu centralnego zostanie finalistką .Sukces ten otwiera możliwość w przyjęciach na studia w wielu uczelniach kraju.
Najwyższy wynik etapu okręgowego OWE to 91 pkt.
Olu trzymamy kciuki abyś została jedną z 10 laureatek.