Łopuskiego 13
 78-100 Kołobrzeg

+48 94 354 05 83
zseh@kolobrzeg.powiat.pl

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO - HOTELARSKICH

im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

WSPÓŁPRACA Z SOS –W "OKRUSZEK" W KOŁOBRZEGU

W dniu 23.09.2019 r. nasza szkoła podpisała już po raz kolejny porozumienie o odbywaniu zajęć praktycznych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ” Okruszek” w Kołobrzegu. Zajęcia odbywają się w CKZ i dają możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych w warsztatach w zakresie hotelarstwa, gastronomii i obsługi konsumenta.

Uczniowie w trakcie zajęć, które odbywają się raz w tygodniu  wykonują pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu: Anity Florków i Renaty Grodzkiej- Truszkowskiej prace pomocnicze na terenie bazy hotelowej,  restauracji „Centrum” i kuchni. Prace pomocnicze obejmują pomoc w utrzymywaniu czystości i porządku w części hotelowej, restauracyjnej, obróbkę wstępną brudną i czystą warzyw, a także przygotowanie restauracji do obsługi gości. Dzięki współpracy z naszą szkołą uczniowie SOSW „Okruszek” mają możliwość poznać specyfikę zawodów: kucharz, kelner i hotelarz, sprawdzić swoje predyspozycje  oraz pracować w rzeczywistych warunkach pracy.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok