DORADCA

Filtr
 • Olimpiada Cyfrowa

  logo ocKomisja przedmiotów informatycznych serdecznie zaprasza do udziału w szkolnym etapie Olimpiady Cyfrowej, która odbędzie się w dniu 15.11.2016r. (wtorek) o godz. 10:00. Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2016r.), projektu medialnego (styczeń 2017; luty 2017r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2017r.). W roku szkolnym 2016/2017, pierwszym roku organizacji Olimpiady Cyfrowej, skupimy się na kompetencjach cyfrowych. Temu tematowi zostanie poświęcona duża część zadań stawianych przed Uczestnikami i Uczestniczkami na każdym etapie Olimpiady.

  Autor: S.Macioszek

 • Tryumf piłkarek!

  licealiada dz 2016W ramach Licealiady, 24 października, w naszym mieście odbył się turniej o mistrzostwo Powiatu Kołobrzeskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Z dumą informujemy, że reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich zajęła w nim I miejsce! W barwach naszej szkoły wystąpiły:  Paulina Adamska, Andżelika Dondaj, Daria Rutkowska, Katarzyna Adamska, Olga Szpak, Klaudia Matejuk, Marta Graczyk, Monika Sawka, Wiktoria Pawlikowska, Agata Kapuścińska, Alicja Świątkowska, Joanna Jujka. Selekcjonerem i trenerem drużyny jest pani mgr Agnieszka Brakoniecka-Sadło.

  Autor: A.Brakoniecka-Sadło

 • Wakacje bez używek

  wakacje bez uzywekTuż przed wakacjami w Internacie został ogłoszony konkurs fotograficzny "Wakacje bez używek". Młodzież wykonała różnorodne zdjęcia i kolaże, pokazując na ile sposobów można spędzać wolny czas bez używek. Autorom najlepszych zdjęć zostały wręczone nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Nagrody zostały ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Święto Nauczycieli i uczniów

  dzien edukacji 2016W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, 13 października, aula naszej szkoły była miejscem podwójnej uroczystości: powiatowych obchodów święta nauczycieli i pracowników oświaty oraz pasowania na uczniów ZSE-H. Pan Starosta Tomasz Tamborski wręczył nagrody dyrektorom szkół i placówek edukacyjnych działających na terenie Powiatu oraz wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom. Wśród nagrodzonych znalazła się Pani Agnieszka Stegienta - nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Współtwórczyni sukcesów uczniów w konkursach gastronomicznych. Pan dyrektor Stankiewicz - w dowód uznania - uhonorował z kolei wyróżniających się w pracy nauczycieli i pracowników ZSE-H. Uczniowie klas pierwszych czekali jednak na najważniejszy dla nich moment uroczystości: symboliczne przyjęcie w poczet uczniów.

 • IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

  konkurs pileckiW sobotę 15 października 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 35 uczestników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Konkursowicze musieli odpowiedzieć na 57 pytań dotyczących życia i działalności Rotmistrza. Autorką testu była Magdalena Ruczyńska z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Nagrodą główną, której fundatorem był starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski była rogatywka, czapka żołnierska Rotmistrza Witolda Pileckiego.

 • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

  olimpiada wiedzy o zywnosciKomisja przedmiotów gastronomicznych serdecznie zaprasza do udziału w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która odbędzie się w dniu 03.11.2016r. (czwartek) o godz. 8.50 w sali nr 9, ZSE-H. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji olimpiady są „Produkty zbożowe-technologia i rola w żywnieu człowieka”.

  Autor: J.Zendran

 • Nasi uczniowie w obsłudze imprez specjalnych

  imprezy specjalneOd kilku lat uczniowie - praktykanci Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich obsługują imprezy specjalne. W dniach 15/16/17.09.2016, odbyły się w Regionalnym Centrum Kultury: V-lecie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i IV-te Kołobrzeskie Senioralia - Dni Seniora. Praktykanci serwowali kawę, herbatę, pyszną grochówkę i kroili torta dla 150-ciu gości pod czujnym okiem n-la Anity Florków i instruktora Elżbiety Rzadkiewicz.

  Autor: A.Florków

 • Jesienne przysmaki

  kiermaszWe wtorek 04 października 2016r. już po raz drugi odbył się w naszej szkole kiermasz „ Jesienne przysmaki”. Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycieli przedmiotów gastronomicznych przygotowali takie dania jak: sałatki, bigos, leczo i zupę z dyni oraz całe mnóstwo pysznych ciast. Wszystkie potrawy i ciasta były przygotowane na bazie sezonowych owoców i warzyw takich jak: dynia, kabaczki, marchew, jabłka, gruszki, śliwki i maliny. Dodatkową atrakcją tegorocznego kiermaszu był pokaz napojów mieszanych wykonany przez ucznia klasy IVa Tamasza Wróbla. Celem kiermaszu było pokazanie bogactwa możliwości w wykorzystaniu plonów jesieni, a także zwiększenie u uczniów motywacji do działania, rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych.

  Autor: E.Kubok

 • Książki

  ksiazkaKsiążki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele. Jan Rak

  Już od kilkunastu lat, w październiku, obchodzimy święto bibliotek szkolnych. Z jednodniowego wydarzenia przekształciło się ono w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale wszystkich czytelników.

  Z tej okazji zapraszamy do stworzenia listy książek, które chcielibyście wypożyczyć w naszej bibliotece. Zainteresowani akcją uczniowie proszeni są o przyniesienie kartki z zanotowanymi trzema tytułami książek i ich autorami. Szkolni bibliotekarze postarają się wybrać 50 tytułów i stworzyć półkę: „Wymarzone Książki Uczniów ZSE-H”. Specjalnie dla Was.

  Serdecznie zapraszamy!

  Autor: J.Kałucka

 • Targi turystyczne TOUR SALON 2015

  targi turystyczneW dniu 16 października przedstawiciele klas turystycznych i hotelarskich uczestniczyli w targach turystycznych, które odbyły się po raz XXVI.w Poznaniu. Tradycyjnie na targach podróżnicy mogli znaleźć oferty turystyczne z całej Polski okraszone smakami regionalnymi. Poza ciekawymi miejscami w kraju, na TOUR SALONIE mogliśmy zapoznać się z propozycją wystawców reprezentujących 20 krajów, w tym popularnych u nas Włoch, Francji, Gruzji, Niemiec, Ukrainy, Federacji Rosyjskiej, czy Albanii. Premierową odsłonę na TOUR SALONIE miała konferencja dla hotelarzy, na której mogli oni poznać trendy w marketingu i sprzedaży usług hotelarskich. „Podróżuj globalnie – smakuj lokalnie” – pod tym hasłem kryły się prelekcje, podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się jak przygotować ofertę turystyki kulinarnej dla turystów z całego świata.

  Autor: M.Zalewa

 • Konkurs plastyczny w internacie

  konkurs plast interW dniu 19.10.2015 r. w internacie naszej szkoły odbył się profilaktyczny konkurs plastyczny pod hasłem "stop uzależnieniom". Młodzież miała wiele zabawy i kreatywnych pomysłów malując plakaty. Najlepsze prace zostały ocenione i nagrodzone przez wychowawców internatu. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  dzien edukacji13 października 2015r. Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich miał zaszczyt pełnić rolę gospodarza powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W tym wyjątkowym dniu cała społeczność szkolna przyjęła życzenia z ust Pana Starosty Tomasza Tamborskiego oraz posłów na sejm Czesława Hoca oraz Marka Hoka. Dzień stał się okazją do nagrodzenia dyrektorów szkól oraz pedagogów za wyróżniające się osiągnięcia, którzy przyjęli podziękowania za zaangażowanie, gratulacje za podjęty trud oraz słowa wdzięczności za uzyskane efekty dydaktyczno-wychowawcze w pracy z uczniem. Obchodom towarzyszyła uroczystość przyjęcia w poczet uczniów szkoły  wszystkich pierwszoklasistów, którzy w powadze i dumie złożyli ślubowanie,  będące wyrazem dojrzałości, odpowiedzialności i świadomości roli ucznia w szkolnej rzeczywistości.

  Autor: M.Śliwiak

 • Warzywne i owocowe plony jesieni

  warzywa owoceW dniu 08 października br. odbył się szkolny kiermasz „Warzywne i owocowe plony jesieni”. Przygotowania do w/w kiermaszu zostały przeprowadzone przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych w formie zajęć pozalekcyjnych. Celem spotkania było zwiększenie u uczniów motywacji do działania, rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych. Uwzględniając sezonowość warzyw i owoców uczniowie do przygotowywania potraw wykorzystali surowce z ekologicznych gospodarstw tj. dynia, kabaczki, marchew, jabłka, gruszki, śliwki i maliny.

  Autor: A.Fijałkowska-Buczkowska

 • Wizyta w kołobrzeskim Schronisku dla Zwierząt

  schroniskoW piątek 16.10., uczniowie klasy II t, wraz z wychowawcą, udali się z wizytą do kołobrzeskiego Schroniska dla Zwierząt REKS. Celem odwiedzin było dostarczenie pomocy dla schroniska w postaci karmy i koców, które zostały zebrane przez uczniów klasy. Z pewnością ta forma pomocy wesprze mieszkańców schroniska w okresie jesienno-zimowym. Wspólnie praktycznie wspomogliśmy pracowników tej instytucji, wyprowadzając na spacer gromadkę psich podopiecznych – dla psiaków była to z pewnością duża odmiana od ograniczonej przestrzeni wybiegu. Mimo bardzo jesiennej aury, wszyscy byli zadowoleni z tego przedsięwzięcia, którego inicjatorce, Martynie Kaliniuk, będącej uczennicą kl. II t, należą się szczególne podziękowania.

  Autor: W.Mączka

 • Oni wiedzą jak żyć

  oni wiedza jak15.X.br.najmłodsza grupa wychowanków naszego internatu brała udział w prezentacji z pogadanką pt: Europejski kodeks walki z rakiem. Młodzież dowiedziała się ,że kodeks jest to kompendium, które ma wskazać im odpowiedź na pytanie – co robić, by żyć zdrowo i nie zachorować na raka.

  Autor: J.Kałucka

 • Potyczki kulinarne po raz drugi

  gotowanie starW dniu 12.10.2015 r. w nowej pracowni gastronomicznej CKP Zespołu Szkół Ekonomiczno–Hotelarskich odbyły się po raz drugi warsztaty kulinarne pod nazwą RYBNE WARIACJE KULINARNE z udziałem Pana starosty Tomasza Tamborskiego, uczniów oraz nauczycieli tej szkoły. Uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli, a nauczyciele w rolę uczniów.

  Autor: J.Budzik

 • II MIEJSCE W KONKURSIE KULINARNYM O "PUCHAR ZŁOTEJ KURKI"

  konkurs kulinarny07 października uczniowie klas gastronomicznych Tomasz Haczkowski z klasy III a oraz Tomasz Dzieliński (kl. II a) wywalczyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie kulinarnym o „Puchar Złotej Kurki” zorganizowanym w hotelu "Vistula "w Świeciu. W konkursie rywalizowało 11 dwuosobowych drużyn ze szkół z całej Polski. Uczestnicy musieli wykazać swoją wiedzę, umiejętności i kreatywność w przygotowaniu dania, którego tematem przewodnim była: "Leśna kurka w towarzystwie rostbefu i skorzonery w aromacie kwiatów jadalnych".

  Autor: A.Raducha

 • Spotkanie profilaktyczne w internacie

  spotk profilaktW internacie ZSE-H w dniu 7.10.2015 r. odbyło się spotkanie ze specjalistą psychoterapii uzależnień lek. med. Jerzym Grzelakiem. Miało ono na celu uświadomienie młodzieży jak szkodliwe jest spożywanie alkoholu i innych substancji chemicznych, ale również jak można pomóc osobie uzależnionej.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Jak co roku w "Wielkim sadzeniu roślin"

  wielkiesadzenieroslin6 października uczniowie klasy Ii z nauczycielką biologii Aleksandą Wróbel-Bednarskią i nauczycielką chemii Kamilą Sienkiewicz–Łęcką wzięli udział w akcji „Wielkie Sadzenie Roślin 2015” organizowanej w ramach Kampanii informacyjno-edukacyjnej Zielony Kołobrzeg pod patronatem Prezydenta Miasta, a koordynowanej przez Referat Inżynierii i Ochrony Środowiska oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg.

  Autor: J.Kałucka

 • Zaproszenie

  Nauczyciele i uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E.Gierczak w Kołobrzegu serdecznie zapraszają wszystkich uczniów na kiermasz szkolny „Warzywne i owocowe plony jesieni”, który odbędzie się 08 października br. w godzinach 9.30-12.00 na holu szkoły (I piętro).

  Autor: A.Fijałkowska-Buczkowska

 • Ze szkolnych aren sportowych

  licealiada1Ostatnie dni września przyniosły kilka sportowych sukcesów uczniów i uczennic naszej szkoły. I tak w dniu 30.09.2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w piłce nożnej dziewcząt-LICEALIADA. Drużyna ZSE-H w składzie: Adamska Paulina, Wiśniewska Kornelia, Dondaj Andżelika, Rutkowska Daria, Szczygielska Dominika, Adamska Katarzyna, Tuńska Andżelika, Szpak Olga, Matejuk Klaudia, Rosiak Magdalena, Graczyk Marta, Sawka Monika zajęła I miejsce.

  Autor: A.Brakoniecka–Sadło i D.Pluciński

 • I miejsce w konkursie strzeleckim!

  Mamy przyjemność poinformować, iż uczennica naszej szkoły Oliwia Wajdner, zajęła I miejsce w konkurencji karabinka pneumatycznego w "XVI ZAWODACH STRZELECKICH O PUCHAR PREZYDENTA RP", które odbyły się 27 września 2015 w Słupsku.

  Serdeczne gratulacje!

 • I miejsce w XII edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”

  W zakończonej XII edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Pomaturalnych, Policealnych i Uczelni Wyższych  w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”, w kategorii „najlepsza promocja” I miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.