baner_rekrut2019

strona 1 strona 2

KONFERENCJA PROGRAMU ERASMUS + - KTO JAK NIE MY ?

Szkoła dla pracodawców, pracodawca dla szkoły-skuteczne partnerstwo w kształcenie zawodowym.

Moja skromna osoba i towarzyszące mi dwie uczestniczki ostatniego projektu, Programu Erasmus + pt: "Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty", byłyśmy uczestniczkami tej ważnej i znaczącej dla kształcenia zawodowego konferencji. Zaproszenie dla nas ,zostało przesłane osobiście przez Panią Izabelę Laskowską, Dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego Narodowej Agencji Programu Erasmus +,niezwykle sympatyczną, otwartą i dynamiczną osobę. Gośćmi Konferencji byli między innymi, Pan Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pan Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Pani Magdalena Zarębska-Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty, objęła honorowym patronatem całość przedsięwzięcia. Efekty naszych projektów, zostały ocenione bardzo wysoko przez Narodową Agencję Programu Erasmus +, w związku z tym zobligowano mnie, do zaprezentowania naszego dorobku, na tak ważnym forum , jako przykładu dobrych praktyk. Stoisko, profesjonalnie zagospodarowane, przez moje dwie "asystentki", eksponowało zdjęcia, artykuły, banery i wszelkie informacje dotyczące projektu. Podczas swojego wystąpienia i prezentacji, czułam się trochę jak weteran, ponieważ nasza szkoła aplikuje każdego roku, projekty już 1998 roku. Pozostałe dwie szkoły, prezentujące swoje pierwsze przedsięwzięcia projektowe, to początkujący na tym polu, ale były to również, ciekawe propozycje staży dla młodzieży z branży morskiej i technicznej. Kulminacyjnym punktem Konferencji, była dyskusja panelowa, dotycząca współpracy szkół z biznesem. Na tym polu mamy także znaczące osiągnięcia, wypracowane i sprawdzone działania, które kreują naszą szkołę na równorzędnego Partnera dla biznesu. Cieszyłam się ,że mogłam podzielić się naszym doświadczeniem, pomysłami, osiągnięciami i efektami ciężkiej pracy całego ZESPOŁU, lub jak mawia Nasz Dyrektor DRUŻYNY, NO BO KTO JAK NIE MY?

Autor: Małgorzata Wietrzycka