Rada Rodziców

Filtr
 • Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej

  bezpieczne wakacje2Dnia 16 czerwca 2016 roku mieszkańcy internatu ZSE-H uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Straży Granicznej Panią kapitan Beatą Okulicką. Przestrzegała nas przed handlem ludźmi, oraz mówiła jak możemy  się bronić przed nim. Dowiedzieliśmy się czym jest handel ludźmi i że istnieje on wszędzie. Dodatkowo oglądaliśmy filmy oparte na faktach o handlu ludźmi.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Bezpieczne wakacje

  bezpieczne wakacjeW dniu 09.06.2016r. odbyło się spotkanie młodzieży z internatu ZSE-H z policjantem. Tematem spotkania były "bezpieczne wakacje" Młodszy aspirant Bartosz Filipowicz ostrzegał nas również o złodziejach w pociągach i niebezpiecznych sytuacjach. Uczniowie zadawali pytania i otrzymywali satysfakcjonujące odpowiedzi. Teraz każdy z nas wie, jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Każda kropla krwi może uratować życie

  kazda kroplaW dniu 30 maja 2016 r. w Internacie ZSE-H odbył się konkurs plastyczny pt."Każda kropla krwi może uratować życie". Wychowankowie przygotowali różnorodne, kolorowe prace promujące honorowe oddawanie krwi. Po konkursie plastycznym odbyła się krótka prezentacja poruszająca następujące tematy: Kto może być krwiodawcą, jakie musi spełniać wymagania, jakie przysługują przywileje dla krwiodawcy, co może zdyskwalifikować potencjalnego krwiodawcę. Wszystkie te informacje miały na celu poszerzenie wiedzy wychowanków na temat krwiodawstwa oraz zachęcenie do oddawania krwi. Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone 14.06.2016 r. w Światowy Dzień Krwiodawcy. Nagrody zostały ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Najlepszy hotelarz klas pierwszych

  Dnia 25.05.2016 r. odbył się II Konkurs pt. „Najlepszy hotelarz klas pierwszych” zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów hotelarskich: Annę Herc, Izabelę Kowaluk i Krystynę Pióro. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego hotelarza spośród uczniów klas pierwszych. Do jednoetapowego konkursu przystąpiło 28 uczniów, zgłoszonych spośród dwóch pierwszych klas technikum hotelarskiego.

  Autor: A.Herc

 • Paulina piąta w finale XXIVOgólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  olimpiada pzszW dniach od 9-11czerwca w Zielonce k/Warszawy odbył się finał olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK .Uczestniczyli w niej finaliści z 16 województw, którzy zajęli pierwsze miejsce podczas etapu okręgowego. Paulina Włodarczyk już absolwentka naszej szkoły zajęła V –miejsce w finale olimpiady.

  Autor: J.Kałucka

 • Wychowankowie internatu na Powiatowej Konferencji Profilaktycznej "STOP dopalaczom"

  dopalaczeStarostwo Powiatowe po raz pierwszy zorganizowało Konferencję Profilaktyczną "STOP dopalaczom", która odbyła się 6 czerwca 2016 r.  w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Skierowana była przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej ale również nauczycieli, pedagogów oraz rodziców. Młodzież internacka biorąca udział w konferencji mogła zapoznać się z prezentacjami na temat dopalaczy oraz doświadczeniami między innymi takich osób jak: A. Rodak - starszego asystenta Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, J. Turkiewicz - Gajdy - starszego asystenta ds. Higieny Pracy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej,  T. Gadek - terapeuty zajęciowego Stowarzyszenia MONAR, M. Gizy - psychologa, E. Gizy - lekarza psychiatry, M. Andziak - przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, ppłk W. Panaszewskiej - Dyrektora Zakładu Karnego w Koszalinie.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • ZSE-H Kołobrzeg mistrzem województwa zachodniopomorskiego w piłce nożnej dziewcząt

  licealiada finalDnia 07.06.2016r. w Dębnie odbył się finał Wojewódzkiej LICEALIADY w Piłce Nożnej Dziewcząt. Udział wzięły cztery drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w Regionach: ZSP 1 Dębno, ZSE-H Kołobrzeg, LO MS Szczecin, V LO Koszalin. Reprezentacja ZSE-H w składzie: Adamska Paulina, Wiśniewska Kornelia, Dondaj Andżelika, Rutkowska Daria, Adamska Katarzyna, Szpak Olga, Matejuk Klaudia rozegrała następujące mecze: ZSE-H Kołobrzeg (2:1) LO MS Szczecin, ZSE-H Kołobrzeg (4:0) V LO Koszalin. Do naszego zwycięstwa przyczyniły się również zawodniczki,które reprezentowały ZSE-H we wcześniejszych etapach rozgrywek tj. w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego i Mistrzostwach Regionu "B": Szczygielska Dominika, Graczyk Marta, Sawka Monika, Tuńska Andżelika, Pawlikowska Wiktoria.

  Autor: A.Brakoniecka-Sadło

 • Mamy nadzieję, że jej nikomu nie zabraknie

  akcja hdkDrugi raz w ostatnimi okresie czasu  uczniowie naszej szkoły wraz z Grupą Muszkieterów i Polskim Czerwonym Krzyżem byli organizatorami IX edycji „Zbieramy krew dla Polski” Tym razem akcja promująca honorowe krwiodawstwo odbyła się 3 czerwca , na placu sklepu Bricomarche. Tak jak poprzednio była to kampania edukacyjna, której towarzyszyły dodatkowe inicjatywy takie jak  nauka udzielania pierwszej pomocy, pomiary ciśnienia tętniczego oraz konkursy i quizy poświęcone honorowemu krwiodawstwu. Wszyscy zainteresowani otrzymali informacje gdzie i kiedy mogą oddać krew. Celem kampanii „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Naszym wolontariuszom za udział w akcji serdecznie dziękuje Dyrekcja szkoły i opiekun HDK.

  Autor: J.Kałucka

 • Konkurs „Moja pierwsza praca”

  Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie filmowy „Moja pierwsza praca” Do konkursu mogą być zgłaszane filmy dokumentalne, fabularne, teledyski, reklamy, spoty filmowe informacyjne, etiudy, animacje i inne formy filmowe, zarejestrowane wszelkimi metodami rejestracji filmowej (kamera, aparat fotograficzny, telefon komórkowy) Filmy mają trwać od 30 sekund do 15 minut i dotyczyć pierwszego legalnego zatrudnienia. Nagrody rzeczowe, ufundowane są przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie (o wartości ok. 700 zł za zajęcie pierwszego miejsca, ok. 500 zł za zajęcie drugiego miejsca i ok. 300 zł za zajęcie trzeciego miejsca) Filmy proszę przekazać do końca września 2015r pani Agnieszce Jasiulewicz W tym roku szkolnym film Naszej Uczennicy z klasy IV a Agnieszki Kocur „Moja pierwsza praca” otrzymał wyróżnienie podczas Uroczystej Gali w Szczecinie.  

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Zakończenie roku szkolnego w Internacie

  Młodzież internacka z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego postanowiła zorganizować grilla. Przygotowane zostały kiełbaski, kaszanki, a nawet karkówka. W oczekiwaniu na smakołyki został rozegrany mecz w koszykówkę. Oprócz dobrego jedzenia panowała świetna atmosfera i wszyscy uczestnicy wyszli najedzeni i uśmiechnięci"

  Autor: W. Barta - Waszak

 • Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

  W dniu 11 czerwca 2015r. odbyło się coroczne spotkanie uczniów- praktykantów Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Kołobrzeg. Podczas wykładu poinformowano młodzież o uprawnieniach Straży Miejskich, a także poruszono kwestie przemocy, agresji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na bazie obejrzanego filmu pt. „ Jak zostałem kaleką” przeanalizowano przyczyny i skutki ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań młodych ludzi podczas wypoczynku letniego nad wodą. Zwrócono uwagę na fakt, iż każdego roku w okresie wakacji ponad 700 osób w całej Polsce trafia na wózki inwalidzkie z powodu nierozważnego skoku do wody. Podczas spotkania młodzież pytała funkcjonariusza o kompetencje Straży Miejskich, najczęściej naruszane przepisy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

  Autor: R.Grodzka- Truszkowska

 • Dzień Otwarty OIP w Szczecinie

  Dnia 11 czerwca 2015 roku klasa II o uczestniczyła w Dniu Otwartym OIP w Szczecinie, podczas którego podsumowano całoroczny program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” Nadinspektor pracy OIP w Szczecinie w obecności Pani Wicestarosty Heleny Rudzis - Gruchały i zaproszonych gości z całego województwa zachodniopomorskiego podkreślił, że Nasza Szkoła wiedzie prym w zakresie laureatów konkursu ogólnopolskiego oraz licznych konkursów wojewódzkich z dziedziny bezpieczeństwa, przyczyniając się do uplasowania naszego województwa zachodniopomorskiego na drugim miejscu wśród szesnastu województw. Szkoła otrzymała pisemne podziękowanie za dziesiąty już udział w całorocznym programie „Kultura bezpieczeństwa” prowadzonym przez panią Agnieszkę Jasiulewicz. W ramach akcji informacyjnej uczniowie czterech klas pierwszych zostali przeszkoleni w zakresie modułów: prawnej ochrony pracy, elementów ergonomii, fizjologii i higieny pracy, zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy, bezpieczeństwa poza pracą, postępowania w sytuacji zagrożeń, awarii i wypadków. Uczniowie klasy II o uczestniczyli w konkursach, pokazach i warsztatach z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, użytkowania środków ochrony indywidualne, zapobiegania dolegliwościom układu mięśniowo – szkieletowego i oddechowego człowieka, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Program „Kultura bezpieczeństwa” jest jednym z komponentów ogólnopolskiej kampanii promocyjno – informacyjnej „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, realizowanej przez PIP we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie. Celem programu było podniesienie świadomości uczniów, którzy w przyszłości podejmą pracę zawodową, w zakresie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z podejmowania pierwszego zatrudnienia.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • INTERBALL

  Dnia 08.06.2015r odbył się coroczny, internacki turniej INTERBALL – cykl turniejów rekreacyjno - sportowych dla młodzieży z internatów powiatu kołobrzeskiego. Wychowanek naszego internatu – Dawid Grad, wraz z drużyną w składzie : Tomasz Trzaskoma, Kamil Linda, Sławek Kukielewski, Przemek Kuca, Marek Niemierzycki, Michał Prześluga, Maciej Pieszko i Kacper Grochowski grali w piłkę nożną. Nasi koledzy spisali się na medal. ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE.

  Autor: J.Maksimczyk

 • Bezpieczne wakacje

  Dnia 08.06.2015 odbyło się profilaktyczne spotkanie z przedstawicielami kołobrzeskiej Policji: st.asp.sztab. Krzysztofem Burda i mł.asp. Bartoszem Filipowicz. Na spotkaniu poruszony został temat bezpiecznych wakacji. Panowie policjanci przestrzegali nas przed kradzieżami, handlem żywym towarem, pigułkami gwałtu oraz innymi niebespiecznymi sytuacjami, abyśmy mogli czuć i zachowywać się bezpieczniej przez te 2 miesiące, oraz przez całe życie. Wychowankowie czują się teraz bezpieczniejsi :)

  Autor: MRI  

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.