Charakterystyka szkoły

Filtr
 • Bezpieczna Szkoła

  bezpieczna szkolaDnia 24 maja 2016 r. uczniowie ZSE- H uczestniczyli w podsumowaniu programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, który od wielu już lat jest realizowany w murach naszej szkoły Tym razem uroczystości odbyły się w Świdwinie, gdzie zaproszeni uczniowie z województwa zachodniopomorskiego mieli możliwość sprawdzenia swych umiejętności podczas pokazów i warsztatów z zakresu użytkowania środków ochrony indywidualnej, zasad udzielania pierwszej pomocy, zapobiegania dolegliwościom układu mięśniowo – szkieletowego i oddechowego człowieka. Dodatkową atrakcją było laboratorium szkolne, w którym uczniowie zobaczyli różne rodzaje źródeł energii odnawialnej. Nasza Szkoła otrzymała kolejne już wyróżnienie od Państwowej Inspekcji Pracy za udział w programie „Kultura bezpieczeństwa”, który jest jednym z komponentów ogólnopolskiej kampanii promocyjno – informacyjnej „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, realizowanej przez PIP we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • DOM SAMOTNEJ MATKI W KOSZALINIE

  wyjazd dsm24 maja uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Łukaszem Ronij i Panią Izą Śliwiak udali się do Koszalina aby złożyć dary materialne dla samotnych matek. Zbiórka darów miała miejsce w naszej szkole w którą włączyło się wiele uczniów oraz nauczycieli. Nasza wizyta sprawiła ogromną radość potrzebującym matkom, a spotkanie z nimi i ich historie życia okazały się dla nas cenną lekcją. Po wizycie w Domu Samotnej Matki udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej gdzie dowiedziliśmy się o ważnej roli jaką odegrało to miejsce w historii Koszalina i Kołobrzegu.

  Autor: Ł.Ronij

 • Dzień przedsiębiorczości w szkole

  dzien przedsiebiorczosciJuż 13 raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie „Dzień przedsiębiorczości” realizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dzięki uprzejmości kołobrzeskich przedsiębiorców i instytucji młodzież naszej szkoły odbyła jednodniowe praktyki na wybranych przez siebie stanowiskach pracy. Każdy z uczestników miał do dyspozycji swojego konsultanta, który wprowadzał go w tajniki i specyfikę danego stanowiska pracy. Uczniom zostały stworzone warunki do konfrontacji swoich wyobrażeń o wybranym stanowisku pracy z rzeczywistością. Pozyskane informacji i pewnego doświadczenia pozwoliło uczestnikom programu na podjęcie właściwej decyzji co do dalszego rozwoju swojej kariery zawodowej. Największą ofertę stanowisk pracy skierowaną do uczniów naszej szkoły przedstawiło Społem Kołobrzeg, jedno z najstarszych przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie miasta Kołobrzeg.

  Autor: T.Pokrywka

 • TWOJA KREW MA MOC! PODZIEL SIĘ NIĄ!

  kampania hdk20 maja br. uczniowie naszej szkoły wraz z Grupą Muszkieterów i Polskim Czerwonym Krzyżem byli organizatorami IX edycji „Zbieramy krew dla Polski”. Akcja promująca honorowe krwiodawstwo odbyła się na placu sklepu Intermarche. Była to kampania edukacyjna, której towarzyszyły dodatkowe inicjatywy i atrakcje, a wśród nich pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy, bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego oraz konkursy i quizy poświęcone honorowemu krwiodawstwu. Organizatorzy przewidzieli dla pzyszłych krwiodawców ich rodzin również drobny poczęstunek (ciasto, owoce, słodycze). Wszyscy zainteresowani mogli otrzymać informacje na temat honorowego krwiodawstwa w specjalnym punkcie „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.

  Autor: J.Kałucka

 • Znów nie zawiedliśmy

  olimpiada hdk1W dniu 18.05. 2016 roku w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Kołobrzegu Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Olimpiada miała na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz wzbogacanie wiedzy na temat krwi i jej roli w życiu człowieka. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II r: Patrycja Macko oraz Oliwia Wajdner, które zdobyły I miejsce dla szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Patrycja indywidualnie zajęła I –miejsce, a Oliwia - IV. Uczennicom gratulujemy.

  Autor: J.Kałucka

 • Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

  pielgrzymkaJak co roku maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej do Częstochowy. W tym roku 22 uczniów Ekonoma wyruszyło na pielgrzymi szlak wraz z Panem Łukaszem oraz Księdzem Damianem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze aby polecać wszystkich tegorocznych maturzystów. Oprócz duchowego wymiaru pielgrzymki ciekawym elementem było spotkanie i koncert polskego rapera Księdza Jakuba Bartczaka.

  Autor: Ł.Ronij

 • Akcja "Zbieramy Krew dla Polski"

  zbieramy krewW piątek 20 maja br. nasi uczniowie wraz ze szkolnym opiekunem Młodzieżowego Klubu HDK „EKONOM” Jolantą Kałucką zachęcali będą pełnoletnich, zdrowych mieszkańców miasta i gminy Kołobrzeg do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskiej Akcji „Zbieramy Krew dla Polski". Akcji organizowanej przez Grupę Muszkieterów i PCK a współfinansowaną ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Na placu przy Intermarche częstując kawą, ciastem i owocami promować będą honorowe krwiodawstwo. Podczas akcji promocji nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Stałym punktem będzie pokaz sztucznego oddychania na fantomie, na którym to chętni będą mogli poćwiczyć. Młodzież naszej szkoły ma nadzieję, że po akcji zwiększy się liczba honorowych krwiodawców w naszym mieście.

  Autor: J.Kałucka

 • ERASMUS+ DLA NASZEJ SZKOŁY

  logo erasmusplusZ przyjemnością informujemy, że projekt pt: „Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty”, opracowany przez nauczycieli naszej szkoły, Małgorzatę Wietrzycką i Henryka Lisowskiego, złożony w ramach unijnego programu ERASMUS+ został zatwierdzony do realizacji. Projekt został bardzo wysoko oceniony, pod względem merytorycznym przez zespół ekspertów i otrzymał maksymalną ilość punktów. Budżet projektu wynosi 50 000 euro. Projekt będzie realizowany przez ZSE-H oraz Tech College Aalborg (Dania). W ramach projektu uczniowie naszej szkoły, kształceni na kierunkach technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej, wyjadą na 4 tygodniowy staż do Danii. W czasie stażu uczniowie będą zdobywać szlify zawodowe, ale też zwiedzać ciekawe miejsca w Danii oraz poznawać kulturę tego kraju. Projekt jest w stu procentach finansowany ze środków unijnych i uczestnik nie ponosi żadnych kosztów. Zasady rekrutacji do projektu zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

  Autor: H.Lisowski

 • Jubileuszowa X-ta Olimpiada PCK o HDK

  Jubileuszowa X-ta Olimpiada PCK z Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie odbyła się w Zespole Szkół Policealnych dla uczniów wszystkich typów szkół naszego regionu. I tym razem Paulina Włodarczyk z klasy III b nie zawiodła. Wykazując się wiedzą z budowy i funkcji krwi , historii i zasad honorowego krwiodawstwa wśród uczniów szkół ponagimnazjalnych zajęła III-miejsce. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

  Autor: J.Kałucka

 • VI edycja konkursu „Jestem szefową”

  Trzy uczennice z naszej szkoły – Wiktoria Rodź z klasy IIr, Edyta Wojtków z klasy IIa oraz Klaudia Kubok z klasy In wzięły udział w VI edycji konkursu „Jestem szefową”, który jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielem Komisji Europejskiej w Polsce. Jest to projekt o szczególnym znaczeniu – skierowany wyłącznie do dziewcząt, aby pomóc w rozwoju tkwiącego w nich potencjału oraz w realizacji ich planów i marzeń.Uczennice miały za zadanie wyobrazić siebie w roli przywódczej i opisać, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, jakie mają cele, jakich zmian chcą dokonać, czy to, że są kobietami, ma wpływ na sprawowanie władzy? Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także wizyty studyjne, spotkania z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów.  

  Autor: M. Zalewa

 • II MIEJSCE W KONKURSIE GASTRONOMICZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

  Dnia 28.04 w Gorzowie Wielkopolskim w Zespole Szkół Gastronomicznych odbył się konkurs kulinarny, którego celem było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej oraz pobudzanie i promocja talentów młodych adeptów sztuki kulinarnej. Do rywalizacji stanęli reprezentanci szkół gastronomicznych z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Tematem przewodnim konkursu były: polędwiczka wieprzowa, miód wrzosowy oraz jeden rodzaj dowolnego warzywa sezonowego . Uczniowie wykonywali dwie potrawy : potrawę obowiązkową „amuse bouche” w ilości 4 porcji z surowców przygotowanych przez organizatora w formie „Black Box” oraz potrawę własną. Potrawy konkursowe oceniało jury w składzie: - Joanna Ochniak -Przewodnicząca Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (Women in WACS), inicjatorka Fundacji Gastronomii na Obcasach - Wiesław Kartasiński - szef kuchni hotelu Radisson w Szczecinie - Krzysztof Marciniak -doradca kulinarny Akademii Kulinarnej Farutex, - Dawid Szkudlarek - laureat wielu nagród w konkursach kulinarnych, nauczyciel ZSG w Gorzowie Wielkopolskim - Bartłomiej Pawlikowski – nauczyciel ZSG w Gorzowie Wielkopolskim. Województwo zachodniopomorskie reprezentował uczeń Naszej szkoły - Kornel Kuzański z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, który wywalczył II miejsce przygotowując : Placuszki z sera korycińskiego z rabarbarem i karmelizowaną gruszką oraz polędwiczkę wieprzową z sosem jałowcowym , puree z pasternaka, babeczkę z nadzieniem z móżdżka wieprzowego. Jury doceniło Kornela za kreatywność, aranżacje dań i kompozycje smakowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

  Autor: A. Raducha

 • Już po raz X-ty

  27 kwietnia 2015r. uczniowie klas II b i II t z opiekunami: B.Poradowską , M.Jezik i A.Wróbel-Bednarską uczestniczyli w jubileuszowej-X akcji: ”Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek ”, którą zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. Polegała ona na oczyszczaniu brzegów zbiorników wodnych i przyległych do nich terenów. Jezioro Popiel (Rzesznikowo) było miejscem działania naszych uczniów. Zebrali oni dużą ilość odpadów.”Sprzątanie wokół…” to nie tylko uporządkowanie wybranego terenu z zalegających odpadów , ale również budzenie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody i promowanie postaw ekologicznych .W ramach akcji dodatkowo ważne było zwrócenie uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Dlatego uczestnicy, otrzymali odblaskowe opaski z diodami LED. Zakończeniem był wspólny grill nad czystym brzegiem jeziora.  

  Autor: J.Kałucka

 

eng

 

ger

faceb
Informacje przesyłaj na
pr@ekonom.kolobrzeg.pl

 

Webmaster

e-mail administratora strony

sebamac2005@wp.pl

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.