Leonardo da Vinci

Filtr
 • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

  pte

  Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

  Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • Warsztaty z Sushi

  100 5490

  W dniu 21.09.2017 r. tj. w czwartek w CKP ZSE-H odbyły się kolejne warsztaty kulinarne tym razem z udziałem młodzieży nt „Przyrządzanie Sushi”. Sushi to potrawa japońska, złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, kawałków ryb, warzyw, grzybów, a także sera tofu.  Tradycyjnie sushi spożywa się palcami lub pałeczkami. Do sushi podaje się sos sojowy do maczania, zielony japoński chrzan wasabi  o intensywnym smaku oraz marynowany imbir, który spożywa się (w małych ilościach) pomiędzy różnymi rodzajami potrawy dla oczyszczenia kubków smakowych. 

 • "Sybiracki Szlak - pamiętnik Sybiraka"

  IMG 0066

  Dnia 17 września 2017r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyło się  podsumowanie konkursu literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wojwództwa zachodniopomorskiego pn. "Sybiracki Szlak - pamiętnik Sybiraka". Uczennica naszej szkoły z klasy IIb Sara Morgenstern zajęła II miejsce. Organizatorem konkursu był Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu. Sarze serdecznie gratulujemu sukcesu! 

 • 22 IX - Dzień Bez Samochodu

  22IX

  Dzień bez samochodu jest dniem kończącym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przypada zawsze 22 września. W tym roku będzie to piątek. Celem kampanii jest zachęcenie społeczeństwa do ekologicznych sposobów podróżowania. Jej zadaniem jest również przyczynienie się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

 • Klasy pierwsze integrują się

  int2

  Klasy pierwsze integrują się.

  Klasa Ib ruszyła na integrację na..."Wrotkowisko". Chyba było zabawnie.

 • Wycieczka dydaktyczno - krajoznawcza do Blokhus

  dj1

  Czy ktoś z Was sam robił sól?... Nie?.. Nasi stażyści w Danii tak.

  Zaczęło się od wycieczki dydaktyczno - krajoznawczej do Blokhus - miejscowości w zachodniej części Półwyspu Jutlandzkiego. W pierwszej kolejności, mieli okazję podziwiać piękno Morza Północnego.

 • VI Gwieździsty Rajd Rowerowy 2017

  logo ktr

  Klub Turystyki Rowerowej zaprasza uczniów i nauczycieli ZSE-H do wzięcia udziału w VI Gwieździsty Rajd Rowerowy Karlino 2017. Impreza rowerowa organizowana przez KTC Kołobrzeg i Burmistrza Karlina Pana Waldemara Miśko. Integracja miejscowości ziemi kołobrzeskiej i świetna zabawa. Spotykamy sie 24 września o 9:45 przed Halą Millenium. Zapraszamy.

 • INFORMACJA

  lenovoe570

  Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, informuje iż w ubiegły piątek 15.09, podczas wizyty monitorującej przebieg projektu pt: "Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty" z programu ERASMUS +, na ręce delegacji szkoły został uroczyście przekazany sprzęt na doposażenie pracowni turystycznej.  

 • Kolejny punkt programu stażu w Danii zaliczony!

  dw1

  W weekend grupa naszych stażystów wraz z opiekunami ruszyła do... Aarhus (drugie pod względem wielkości miasto Danii). Odwiedzili tam Muzeum-Miasto Den Gamle By. Miejsce to pozwala przenieść się w czasie.

  Można tam spotkać osoby ubrane jak w danej epoce. W domach i sklepikach tętni życie. Panie gotują, aptekarz porządkuje leki, ktoś inny w szklarni podlewa kwiatki... Chyba trochę im zazdrościmy. Pozdrawiamy grupę naszych stażystów.

 • Staż w Danii!

  daniaw1

  Podczas tego weekendu po dwóch tygodniach stażu z wizytą do naszych uczniów pojechała dyrektor Małgorzata Wietrzycka, która podczas spotkania organizacyjnego omówiła: jak będzie wyglądała prezentacja efektów ich pracy i jak będzie ona oceniana.

  Wraz z Panią Dyrektor, uczniów odwiedził Henryk Lisowski oraz nauczyciele, którzy będą się nimi opiekować przez następne dwa tygodnie (Mirella Jezik, Agnieszka Swastek). Za dotychczasową opiekę dziękujemy pani Karolinie Głowali oraz pani Karolinie Staszewskiej.

 • Mistrzostwa Świata Kadetów w Grecji

  21248230 1821260404556293 5217492629606528006 o

  Uczeń klasy II a ZSE-H Ryszard Rydzewski jest w kadrze narodowej juniorów młodszych do lat 17 w zapasach w stylu wolnym i od 8 do 10 września 2017r rywalizował podczas Mistrzostw Świata Kadetów w Grecji.

  Gratulujemy.

 • Program "Kultura bezpieczeństwa"

  pip banner

  Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich po raz kolejny przystąpił do programu PIP „Kultura bezpieczeństwa”. Programem edukacyjnym zostaną objęci uczniowie klas I a, I b, I m, I n. 12 września w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Koszalinie odbyło się inauguracyjne spotkanie, które otworzyło cykl szkoleń przewidzianych na rok szkolny 2017/18. 

 • Młodzież ze stypendiami starosty

  stypendysci1

  Stypendyści! W dniu 12 września starosta Tomasz Tamborski wręczył stypendia naukowe najzdolniejszej młodzieży Powiatu Kołobrzeskiego. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie.

  Gratulujemy!

 • Właśnie minął pierwszy tydzień stażu w Danii

  daniatydzien1

  Właśnie minął pierwszy tydzień stażu w Danii uczniów klas III i IV Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Obsługi Turystycznej. Uczestnicy stażu na zajęciach tworzą oferty turystyczne dla klienta duńskiego, strony internetowe o Kołobrzegu i okolicach, a także dobrze się bawią po pracy. Odwiedzili centrum informacji turystycznej Visit Aalborg, kompleks sportowy Gigantium, Dom Muzyki, park rozrywki Fårup, ośrodki kultury, stadion piłkarski, a największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty samby. 

 • Ogłaszamy rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018!

  rozp2

  W dniu 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Witamy Wszystkich po wakacjach i życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

  Witamy w murach naszej szkoły nowoprzybyłych uczniów. Cieszymy się, że wybrali naszą szkołę i życzymy powodzenia! 

 • Uwaga! Zagadka! Dokąd jedziemy?

  dania3

  Uczniowie z klas Technikum Organizacji Reklamy i Obsługi Turystycznej od samego rana ciężko pracują w Tech College Aalborg w Danii.
  A Wy jesteście już przygotowani do nowego roku szkolnego?

 • Otrzęsiny w Internacie

  otrzesiny2016W dniu 26.09.2016 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych w internacie. Aby zostać pełnoprawnym mieszkańcem, nasi młodsi koledzy i koleżanki musieli przejść poprzez poszczególne etapy chrztu m in. zjedzenie tajemniczej potrawy, malowanie twarzy, quiz wiedzy o internacie. Na koniec otrzęsin pierwszoklasiści zostali zabrani na spacer, podczas którego śpiewali piosenki. Przysięga nowych mieszkańców internatu odbyła się przy ratuszu miejskim. Całość wydarzenia poprzedziło wcześniej przygotowane przez pierwszoklasistów przedstawienie oraz grill, które miały na celu zintegrowanie mieszkańców internatu.  Młodzież po otrzęsinach była zadowolona i już nie mogą doczekać się otrzęsin 2017, ponieważ tam wystąpią w innych rolach :)

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Uczniowie ZSE-H w półfinale Mistrzostw Młodych Kucharzy 2016

  Tomasz Haczkowski, laureat regionalnych i ogólnopolskich konkursów, oraz Jacek Grela, obydwaj z klasy IVa technikum żywienia i usług gastronomicznych, są już po drugim etapie eliminacji do konkursu, który odbył się w Gdańsku 12 września 2016 roku. Młodzi adepci sztuki kulinarnej wzięli udział w indywidualnej rozmowie oraz teście wiedzy gastronomicznej. Dzięki umiejętnościom i wiedzy zespół zakwalifikował się do półfinału konkursu, który odbędzie się 20 października w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO w Warszawie.

 • Program „Kultura bezpieczeństwa”

  kultura bezpieczenstwaZespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich przystąpił po raz kolejny do programu „Kultura bezpieczeństwa” Tym razem programem zostaną objęte klasy I a, I b, I m, I n. Inauguracyjne spotkanie w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Koszalinie otworzyło cykl szkoleń przewidzianych na rok szkolny 2016/17. W ramach programu zostanie przekazana uczniom wiedza z zakresu prawnej ochrony pracy, elementów ergonomii, fizjologii i higieny pracy, zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy, bezpieczeństwa poza pracą, postępowania w sytuacji zagrożeń, awarii i wypadków a także młodzież będzie szkoliła się w praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

  Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987r. W tym roku przypada XXX edycja olimpiady. Skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce i sprzyja wyłanianiu najbardziej utalentowanej młodzieży do szkół wyższych. Zawody I stopnia (szkolne) odbędą się dnia 9 listopada o godz. 9:00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej OWE pod adresem: owe.pte.pl zakładka „bieżąca edycja”.

  Autor: K.Jardzioch

 • III Forum Młodego Ekologa

  forum ekologiczne2Edukacja jest jednym z podstawowych elementów budowania świadomości ekologicznej społeczeństwa. W ramach odbywającego się w naszym mieście III Forum Ekologicznego zostało zorganizowane Forum Młodego Ekologa. W miniony piątek, w sali hotelu Marine, uczniowie z klasy III r wzięli udział w specjalnym pokazie instruktorów z Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Nie zabrakło podczas niego zachwycających, wybuchowych i ognistych, eksperymentów, które przyciągnęły uwagę nie tylko naszych uczniów...

  Autor: J.Kałucka

 • Skrzatusz został opanowany przez młodzież Ekonoma

  skrzatusz17 września 2016 w sobotę w Skrzatuszu k./Wałcza miało miejsce czuwanie młodzieży. 50 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu pojechało do Skrzatusza na Czuwanie Młodych gdzie znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Na czuwanie zgłosiło się ponad 5 tys. uczestników. Przyjechało też sporo osób niezgłoszonych, a wśród nich nasi uczniowie. Diecezjalne Czuwanie Młodych rozpoczęło się, tradycyjnie, wniesieniem kopii Cudownej Piety Matki Bożej Bolesnej do namiotu ustawionego obok sanktuarium. Kiedy strażacy postawili pietę na scenie, Ksiądz Biskup Edward Dajczak – Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej zwrócił uwagę młodych na korony, które specjalnie na tę okazję założono na skronie Maryi i Jezusa. Pochodzą one z XVII wieku. To jedne z najstarszych koron wotywnych w Polsce.

  Autor: Ł.Ronij

 • III Międzynarodowe Forum Ekologiczne

  forum ekologiczne14 września w Kołobrzegu uroczyście otwarto III Międzynarodowe Forum Ekologiczne. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Z poszanowaniem ojczystej przyrody”. Na forum poruszane były zagadnienia związane m.in. z finansowaniem ekologicznych inwestycji, ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie, wdrażaniem systemów gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym i polityką morską. Uczestnicy spotkania, chcąc oddać cześć naszej naturze, zastanawiali się, jakie dziedzictwo zastali i jaką przyrodę zostawią w spadku przyszłym pokoleniom. Nie zabrakło na Forum reprezentantów środowisk związanych z ekologią, w tym także naszych uczniów - z klasy III r.

  Autor: J.Kałucka

 • Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016

  Miło nam poinformować, iż Tomasz Haczkowski, uczeń klasy IVa zakwalifikował się do drugiego etapu prestiżowego konkursu – Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016, przygotowując „Sandacza z kremowym pęczotto z kurkami, krem z dyni oraz karmelizowany bób” pod okiem nauczyciela Agnieszki Stegienta. Konkurs został skierowany do osób, które dopiero szlifują swój talent kulinarny. Jego organizatorem jest MAKRO Cash and Carry Polska. Partnerem strategicznym wydarzenia po raz pierwszy jest przewodnik Gault & Millau Polska, a w jury zasiądą wiodący szefowie kuchni: Paweł Oszczyk, Michał Kuter, Agata Wojda i Michał Bryś oraz Redaktor Naczelna Justyna Adamczyk.

  http://www.kucharze.pl/mistrzostwa-mlodych-kucharzy-2016/

 • VI Franciszkański Festyn Rodzinny

  festyn franc11 września 2016 uczniowie naszej szkoły włączyli się w przygotowanie Festynu Rodzinnego w parafii franciszkańskiej w Kołobrzegu przy ulicy Jedności Narodowej. Podczas wspaniałej i rodzinnej atmosfery uczniowie klas pierwszych pomogli w organizacji festynu przez obsługę gości serwując potrawy z grilla, potrawy kuchni polskiej, podając gościom ciasto oraz kawę i herbatę. Dla pierwszoklasistów była to doskonała okazja do praktyki w zawodzie w których się kształcą. Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Ojciec Paweł Kaczmarski podziękował naszym reprezentantom oraz ich opiekunowi Panu Łukaszowi Ronij za to, że co roku uczniowie Ekonoma nie szczędzą swojego wolnego niedzielnego czasu i tak chętnie angażują się w pomoc przy organizacji festynu w dostojny sposób przy tym reprezentując naszą szkołę.

  Autor: Ł.Ronij

 • Wyróżnienia dla najlepszych uczniów roku szkolnego 2015/2016

  Centrum Kształcenia Praktycznego gościło w czwartek 8 września najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego. Dyrektorzy szkół i wychowawcy przedstawili swoich wychowanków a Starosta Tomasz Tamborski i Wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała wręczyli wyróżnienia: stypendia i drobne upominki uczniom a listy gratulacyjne ich rodzicom. Oczywiście, nie zabrakło w tym gronie uczniów ZSE-H. Patrycja Macko z klasy IIIr (średnia ocen 5,31) co miesiąc otrzymywać będzie Stypendium Starosty. Paula Skrzypiec z IIm (średnia 5,15), Urszula Szymanowska z IIIt (średnia 5,50) oraz Wiktoria Rodź z IVr (średnia 5,29) nominowane zostały z kolei do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy!

   

  Zachęcamy do obejrzenia relacji z uroczystości:

  http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/powiat/2691-zdolni-uczniowie-wyroznieni-wideo

  http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/13079-stypendysci-i-najlepsi-uczniowie.html

 • Rekrutacja uczniów na staż do Danii

  logo erasmusplusKomunikat Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu w sprawie rekrutacji uczniów na staż do Danii w ramach projektu nr: 2016-1-PL01-KA102-024218, tytuł projektu: ”Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty”.

  KOMUNIKAT NR 5/2016/2017

   

 • Projekt w ramach programu unijnego Erasmus+

  logo erasmusplusTytuł projektu: ”Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty”.
  Numer projektu: 2016-1-PL01-KA102-024218
  Projekt "Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty" będzie realizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu (Polska) oraz Tech College Aalborg (Dania) w ramach programu unijnego Erasmus+. Uczestnikami będzie grupa 16 uczniów ZSE-H Kołobrzeg, kształconych na kierunku technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy. Budżet projektu wynosi prawie 50 000 euro. Autorami projektu są nauczyciele ZSE-H, Małgorzata Wietrzycka i Henryk Lisowski. Kluczowym komponentem będzie czterotygodniowy staż w Aalborgu (Dania), zaplanowany na okres 04.09.2017- 30.09.2017. Celem projektu jest praktyczne poznanie duńskiego rynku turystycznego, w tym między innymi: poznanie zasad funkcjonowania duńskich biur turystycznych i hotelowego systemu obsługi gościa oraz pozyskiwanie i gromadzenie informacji o oczekiwaniach, nawykach i zwyczajach turysty duńskiego w jego kraju ojczystym, przydatnych do konstruowania oferty promującej przyjazdy turystyczne do Kołobrzegu i Polski.

  Autor: M.Wietrzycka

 • Witaj szkoło!

  rozpoczecie 2016Czas wakacyjnej beztroski bezpowrotnie przeminął i pora wrócić do szkoły. W słoneczny poranek nasza aula wypełniła się radosnym gwarem 254 nowych uczniów - przyszłych techników: hotelarzy, kucharzy, informatyków, ekonomistów, pracowników obsługi turystycznej i organizacji reklamy. Pan Dyrektor Zbigniew Stankiewicz przywitał ich opowieścią o szkole i czekających wyzwaniach. Uroczystość została uświetniona przemówieniami Gości: Posła na Sejm RP Marka Hoka, Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grzegorza Starczyka. Tradycyjnie, dźwiękiem ręcznego dzwonka, zainaugurowano nowy rok szkolny. Nie zabrakło także części artystycznej i pięknych piosenek…

  Autor: I.Sawicki

 • I miejsce w konkursie: „Morze żywi i bogaci”!

  foka1Małgorzata Kabacińska zajęła I miejsce w konkursie: „Morze żywi i bogaci”. Był to konkurs, który został ogłoszony w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbyły się w Kołobrzegu 26 września 2015 r. pod hasłem „Dziedzictwo utracone – dziedzictwo ocalone – MORZE”. Uczennica wykonała pracę graficzna przedstawiającą fokę. Gratulujemy!

  Autor: A. Antkiewicz

 • Warsztaty historyczne z Instytutem Pamięci Narodowej

  ipn28.09 br. odbyły się w naszej szkole, warsztaty historyczne, przygotowane razem z Instytutem Pamięci Narodowej ze Szczecina.Tematem warsztatów była 76 -rocznica wybuchu II wojny światowej oraz powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Warsztaty prowadzili wykładowcy z IPN, a słuchaczami byli uczniowie ZSE-H oraz gimnazjaliści z gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu. Zajęcia rozpoczęły się wykładem, naświetlającym  problem II wojny światowej, następnie  nastąpił podział uczniów na  trzy grupy warsztatowe. Zajęcia warsztatowe  odbywały się w hotelu "Centrum". Wykorzystano materiały, przywiezione przez wykładowców z IPN (plakaty), a po zajęciach uczniowie spotkali się na auli szkoły, by wziąć  udział w historycznych  grach edukacyjnych. Celem warsztatów było zainteresowanie historią najnowszą.

  Autor: K. Szopik

 • Zapraszamy na Olimpiadę Przedsiębiorczości

  Komisja przedmiotów ekonomicznych zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XI Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.

  Autor: M. Zalewa

 • Zapraszamy na Olimpiadę Ekonomiczną

  Komisja przedmiotów ekonomicznych zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XXIX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jaki i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „ Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”.

  Autor: M. Zalewa

 • Spotkanie z policjantem

  sp z policjantemDnia 17.09.2015 r. w naszym internacie odbyło się spotkanie z młodszym aspirantem Bartoszem Filipowiczem. Miało ono na celu uświadomienie nam jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać każdego dnia. Największy nacisk Pan policjant położył na kradzieże jakie zdarzają się na terenie Kołobrzegu. Mówiliśmy o tym, jak należy zabezpieczać swoje wartościowe rzeczy i jak zachować się kiedy zostaniemy ofiarą kradzieży. Kolejnym ważnym tematem było palenie papierosów oraz wszelkie konsekwencję z tym związane. Dzięki temu spotkaniu wiemy na co należy uważać i jak mamy się zachowywać.

  Autor: W. Barta-Waszak

 • II miejsce w konkursie na Pomnik Miłości

  pomnikmilosciMałgorzata Kabacińska uczennica klasy IV technik organizacji reklamy, zajęła II miejsce w konkursie na projekt Pomnika Miłości w Kołobrzegu 2015. Uczennica stworzyła projekt graficzny przedstawiający dwa łabędzie na wzburzonym morzu. Praca ta zostanie wykonana zgodnie z założeniami Regulaminu Konkursu na Molo Spacerowym w Kołobrzegu. Konkurs realizowany był w ramach promocji projektu: ”Rewitalizacja molo spacerowego w Kołobrzegu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

  Autor: A. Antkiewicz

 • Kornel Kuzański przy boku Daniela Olasa w finale KPP 2015!!!

  kpp22.09 do finału Kulinarnego Pucharu Polski weszło aż 10 drużyn. Jury miało trudny wybór, ale to tylko świadczy o coraz wyższym poziomie uczestników konkursu.
  23.09 w Finale do walki o tytuł Najlepszego z najlepszsych będą walczyć:
  1.Daniel Uliczny i Maciej Kotowski (Primerba Cup 2014)
  2.Daniel Olas i Kornel Kuzański (XII Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne)
  3.Marcin Gruszka i Kamil Werewka (IV Ogólnopolski Festiwal Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”)
  4.Dawid Szkudlarek i Bartłomiej Pawlikowski (III Kulinarny Rajd Mistrzów)

  Autor: A. Raducha

 • OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzesinyW dniu 15.09.2015 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych w internacie. Aby zostać pełnoprawnym mieszkańcem naszego internatu nasi młodsi koledzy i koleżanki musieli przejść przez poszczególne etapy chrztu, między innymi: zjedzenie tajemniczej potrawy, malowanie twarzy, quiz wiedzy o internacie, złożenie przysięgi oraz wiele więcej atrakcji, które wywoływały wiele uśmiechów na twarzach. Pierwszoklasiści byli zadowoleni i już nie mogą doczekać się otrzęsin 2016, ale wystąpią tam już w innych rolach. Po otrzęsinach został zorganizowany grill, który przerwała dopiero burza ;)

  Autor: W. Barta-Waszak

 • KULINARNY PUCHAR POLSKI 2015

  puchar polski

  Od 14.09.2015 w Naszej szkole, uczeń klasy III a Kornel Kuzański przygotowuje się jako kucharz pomocniczy Daniela Olasa (wielokrotnego zdobywcy prestiżowych nagród w dziedzinie gastronomii) do konkursu KULINARNY PUCHAR POLSKI. Jest to jedyny konkurs, któremu wspólnie patronują najważniejsze polskie stowarzyszenia branżowe: Fundacja Klubu Szefów Kuchni, Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Konkurs KPP 2015 jest zwieńczeniem rywalizacji kucharzy na terenie Polski i daje możliwość zdobycia miana „Najlepszego z Najlepszych". Składa się z 3 etapów: - etap I – kwalifikacje do półfinału KPP 2015 (zwycięzca krajowego konkursu kulinarnego, który posiada nominację do typowania uczestników półfinału KPP 2015); - etap II – półfinał KPP 2015; - etap III – finał KPP 2015.

  Autor: A.Raducha

 • ZAPRASZAMY NA OLIMPIADĘ WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

  Komisja przedmiotów gastronomicznych zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która chcąc podnieść poziom wiedzy żywieniowej młodego pokolenia stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy.

  Autor: A.Raducha

 • Zajęcia integracyjne

  imag1036 2W piątek, 4 września, uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Celem tych zajęć było poznanie się uczniów, którzy przez najbliższe 4 lata będą spędzać razem w murach naszej szkoły wspólnie dużo czasu. Zajęcia poprowadził wykwalifikowany animator, dzięki czemu uczniowie wesoło i efektywnie spędzili ten czas. Wychodzili z auli naszej szkoły zmęczeni ale i zadowoleni. Pierwsze lody zostały przełamane. Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Autor: A. Kazimierska

 • V FRANCISZKAŃSKI FESTYN RODZINNY

  festyn62W niedzielę 6 września 2015 siedmiu uczniów naszej szkoły włączyło się w przygotowanie festynu rodzinnego przy parafii OO. Franciszkanów w Kołobrzegu. Franciszkański Festyn Rodzinny zgromadził na placu przy Kościele Świętego Krzyża spore grupy wiernych. Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji. Obok konkursów i licytacji była loteria fantowa w której wygrywał każdy los. Był grill, degustacja potraw i ciepłe napoje, które rozprowadzali nasi uczniowie. Pieniądze zebrane podczas loterii i licytacji zostaną przekazane na cele charytatywne. Dziękujemy uczniom Ekonoma za włączenie się do tego szczytnego dzieła. 

  Autor: Łukasz Ronij

 

eng

 

ger

fb

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.