Leonardo da Vinci

Filtr
 • Lista uczestników wyjazdu do Danii

  logo erasmusplusPo posiedzeniu Komisji Rekrutacyjnej w dniu 26.06.2017, w sprawie rekrutacji uczniów na staż do Danii, w ramach projektu nr:2016-1- PL01-KA102- 024218, tytuł projektu: "Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty", została wyłoniona lista główna 16 uczestników wyjazdu oraz lista rezerwowa.

  Autor: M.Wietrzycka

 • Dzień Dziecka w plenerze!

  dzien dziecka2017O tym, że warto się integrować wiedzą wszyscy, dlatego uczniowie klasy Ie, wraz z wychowawczynią, postanowili zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek i spędzić Dzień Dziecka w plenerze, na terenie Reduty Solnej. Towarzysząca nam piękna pogoda skłaniała do wspólnych rozmów, pirackich zabaw i oczywiście rywalizacji w różnego rodzaju starciach, których nieprzewidywalne werdykty wywoływały uśmiechy wśród uczestników.
  A Dzień Dziecka niech będzie częściej, niż raz do roku!

  Autor: I.Śliwiak

 • Szukamy swoich korzeni!

  pobyt niemcow2017W dniach 29.05-02.06 uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, wraz z młodzieżą niemiecką, uczestniczyli w projekcie: „Życie i kultura Słowian i Wikingów na Pomorzu”, który organizowany był przez naszą szkołę. Zajęcia dotyczyły historii, życia i tradycji Słowian oraz Wikingów. Młodzież brała udział w licznych zajęciach szkolnych i plenerowych, dzięki którym poznawali swoją przeszłość i odnajdywali współczesne ślady dawnych kultur w swoich narodach. Między innymi uczestnicy mieli okazję poznać technikę wykonywania narzędzi i przedmiotów, niezbędnych do codziennej pracy i życia historycznych Słowian. A wszystko to za sprawą grupy rekonstrukcyjnej „Słowianie” z SP nr 4, która zaprezentowała sposoby wyplatania sieci rybackich, zapoznała nas z pracą słowiańskiego powroźnika – rzemieślnika wyplatającego sznury i liny oraz wprowadziła nas w tajemnice warsztatu tkackiego.

  Autor: I.Śliwiak

 • Inauguracja profilu e-sportowego w Ekonomie!

  turniej esportowy 06 201713 czerwca w naszej szkole odbył się pierwszy turniej gry w CS-a szkolnej ligi e-sportowej. Jest to początek wielkiej inicjatywy, która powstaje już od września tego roku w murach naszej szkoły – profilu e-sportowego. W ramach projektu przewidywana jest szkolna liga e-sportowa, cztery turnieje finałowe, a docelowo wyłonienie drużyny reprezentacji szkoły i udział w Mistrzostwach Polski Szkół Średnich. Począwszy od nowego roku szkolnego przewidywane są również zajęcia dydaktyczne doskonalące technikę i taktykę gier turniejowych (w ramach projektu rozważana jest również koncepcja dołączenia innych gier e-sportowych).

  Autor: E.Stokowiecka

 • Ponownie w Eberswalde

  ponownie eberswalde2017Uczniowie naszej szkoły, ponownie uczestniczyli w wymianie polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą z Eberswalde. Tym razem tematem projektu było "Gesundheit &Wellness" tzn: zdrowie, zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie oraz pierwsza pomoc. W dniach od 28.05.2017r. do 02.06.2017r., będąc pod opieką nauczycieli Barbary Poradowskiej i Joanny Zendran uczniowie pracując z bardzo dużym zaangażowaniem w grupach mieszanych, tworzyli m.in.: naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, pożywne i zdrowe sałatki warzywno-owocowe, smoothie oraz podnosili swoje umiejętności w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również wyjazdu do Berlina, gdzie młodzież zwiedzała pomnik upamiętniający zagładę Żydów podczas II wojny światowej, Bramę Brandenbusrką jak również Alexanderplatz. W ostatnim dniu pobytu, grupy przedstawiły swoje prezentacje, dokonując podsumowania projektu. Każdy uczeń otrzymał również certyfikat uczestnictwa w projekcie.

  Autor: J.Zendran

 • Olimpiada HDK

  olimpiada hdk 201706.06.br. odbyła się w Policealnej Szkole Medycznej Olimpiada PCK z Wiedzy o Krwiodawstwie. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się z pytaniami z zakresu budowy i funkcji krwi oraz zasad oddawania krwi. Na poziomie szkoły ponadimnazjalne I-miejsce zajął zespół naszej szkoły w składzie: Patrycja Macko i Patrycja Wiśniewska obie z kl III r. Indywidualny sukces zdobywając I-miejsce wśród najstarszych uczestników osiągnęła Patrycja Macko .Uczennicom serdecznie gratulujemy.

  Autor: J.Kałucka

 • Savoir vivre w pigułce

  savoir vivre2017Od kilku lat w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich realizowane są warsztaty pt. „Savoir vivre w pigułce”. Tym razem we wtorek 6 czerwca gościliśmy 85 uczniów i 6 nauczycieli z Gimnazjum nr 1 i 2 i 3 w Kołobrzegu. Młodzież w czasie dwugodzinnych warsztatów poznała normy zachowania obowiązujące w życiu codziennym podczas kontaktów międzyludzkich, zasady pozdrawiania, przedstawiania siebie i innych, a także składania i przyjmowania wizyt. Uprzejmość, życzliwość i dobre maniery, to cechy, które powinny towarzyszyć nam na co dzień. Szkolenie prowadziła nauczyciel praktycznej nauki zawodu Ewa Wasilewska.

  Autor: J.Budzik

 • Kompetencje kluczowe

  kompetencje kluczoweW roku szkolnym 2017/2018, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, będzie realizował proces wspomagania jakości edukacji, w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych młodzieży i dorosłych. Przy wsparciu działań, realizowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, w ramach projektu "Przywództwo-opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty", opracowana zostanie spójna i kompleksowa oferta uczenia się przez całe życie.

  Dyrektor Zbigniew Stankiewicz

 • Kultura bezpieczeństwa

  kultura bezpieczenstwa2017Dnia 6 czerwca 2017 r. Nasza Szkoła otrzymała od Państwowej Inspekcji Pracy kolejne już wyróżnienie za udział w programie edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa". Tym razem podsumowanie programu odbyło się w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Koszalinie. W roku szkolnym 2016/ 17 cyklem spotkań z zakresu bezpieczeństwa zostały objęte klasy I a, I b, I m, I n. Państwowa Inspekcja Pracy w ramach realizacji programu współpracowała z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytutem Badawczym. Podstawowym celem przedsięwzięcia było promowanie idei bezpieczeństwa pracy, kształtowanie świadomości zagrożeń w środowisku pracy oraz podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych. Program realizowano z pomocą przygotowanych przez CIOP - PIB podręczników i materiałów multimedialnych.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Warsztaty gastronomiczne „Frutti di mare”

  warsztaty f d m 2017W dniu 05.06.2017 r. tj. poniedziałek w CKP ZSE-H odbyły się kolejne warsztaty kulinarne tym razem dla nauczycieli nt. ”Owoce morza”. Tzw. Frutti di mare to źródło wysokowartościowego białka, witamin z grupy B oraz jodu, wapnia, selenu oraz fluoru. Doskonałe na każdą okazję a na dodatek smaczne i zdrowe. Warsztaty prowadzili szefowie regionalni firmy Unilever Food Solutions; Panowie Paweł Małyszko i Emil Dziubak.

  Autor: J.Budzik

 • Najlepszy hotelarz klas pierwszych

  Dnia 01.06.2017 r. odbył się III Szkolny Konkurs „Najlepszy hotelarz klas pierwszych” zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów hotelarskich: Annę Herc, Izabelę Kowaluk i Krystynę Pióro. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego hotelarza spośród uczniów klas pierwszych. Do jednoetapowego konkursu przystąpiło 32 uczniów, zgłoszonych spośród dwóch pierwszych klas technikum hotelarskiego. Przedmiotem konkursu było wykazanie się wiedzą teoretyczną z zakresu przedmiotów hotelarskich: organizacji pracy w hotelarstwie, organizacji pracy w recepcji hotelowej i pracowni obsługi gościa w recepcji.
  Z przyjemnością informuję, że Najlepszym hotelarzem klas pierwszych została Aleksandra Górska z kl. 1 m.

  Autor: A.Herc

 • Sport to zdrowie, czyli turniej siatkarski w internacie

  sport to zdrowie2017W dniu 27.05.2017 r. wychowankowie internatu rozegrali turniej siatkarski w ramach I Mitingu Antynarkotykowego. Młodzież podzieliła się na dwie drużyny i grała do 3 wygranych setów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:17; 25:21; 19:25; 25:22). Podczas rozgrywki było śmiechu, zabawy ale nie zabrakło walki do samego końca. W dzień dziecka wręczono nagrody dla najlepszych graczy turnieju. Ze zwycięskiej drużyny nagrodzeni zostali Szymon Smoleński (za najsilniejszy serwis), Natalia Biłas (za najdłuższą serię serwów), Natalia Plonder (za najlepsze rozegranie). Osobą wyróżnioną z drużyny przegranej był Bartosz Maciaszek (za walkę do samego końca). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Nagrody ufundowano ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • W internacie nagrodzono najlepszych z najlepszych

  nagrody internat20171 czerwca czyli Dzień Dziecka jest najlepszą okazją, aby uhonorować młodzież poprzez wręczenie nagród. Wychowawcy internatu nagrodzili tych wychowanków, którzy przez cały rok ciężko pracowali na rzecz środowiska społecznego oraz godnie reprezentowali szkołę i internat. Wychowankowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek i sprzętu elektronicznego oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Bezpiecznie od startu

  bezpiecznie od startu2017Kampania społeczna, realizowana pod hasłem „Bezpiecznie od startu” ma na celu zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobywaniem podstawowej wiedzy na temat prawa pracy i zasad bezpieczeństwa pracy, a także kreowanie pożądanych postaw z zakresu kultury bezpieczeństwa pracy. Dnia 2 czerwca nadinspektor OIP z Koszalina pan Paweł Danilewicz w ramach tej kampanii zapoznał uczniów klasy II a i II b z prawem pracy młodego pracownika. Interesujący wykład wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz filmy z monitoringów z zakładów pracy ukazujące wypadki przy pracy. Wszystko to z myślą o zbliżających się wakacjach i jeszcze większą potrzebą zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo w zakresie zapobiegania wypadkom przy pracy oraz bezpieczeństwo w wymiarze prawnym. Były to cenne warsztaty tym bardziej, że wakacje to okres, kiedy dużo grupa młodzieży z naszej szkoły podejmie swoją pierwszą pracę zarobkową.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Zakopane miejsce niezapomniane

  zakopane201728 maja nasi uczniowie razem z Panem Łukaszem Ronij wybrali się na tygodniową wycieczkę do Zakopanego. Przetarliśmy wiele znanych szlaków górskich. Byliśmy w Dolinie Kościeliskiej, przeszliśmy przez Jaskinię Mroźną, a także Wąwóz Kraków z jego najbaradziej mroczną Jaskinią Mylną oraz weszliśmy do Smoczej Jamy. Aby się nie przemęczyć wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch (1.987 m n.p.m.) by później schodząc przez Przełęcz Liliową wdrapać się na Karb (1.853 m n.p.m.) i podziwiać w dole Czarny Staw Gąsienicowy.

  Autor: Ł.Ronij

 • Znów mamy się czym pochwalić!

  festiwal lub sm 06 2017Do finału konkursu "Festiwal Lubuskich Smaków " dostał sie uczeń klasy II b Łukasz Erdmański. Nasz młody adept sztuki kulinarnej 7 czerwca walczył będzie o podium z uczniami z całej Polski. Finaliści mają za zadanie zaprezentować umiejętność przygotowania oryginalnych dań w nowoczesnej aranżacji.

  Autor: A.Stegienta

 • Zbieramy Krew dla Polski

  zbieramy krew 06 2017W środę 31 maja br. miała miejsce X Ogólnopolska Akcja „Zbieramy Krew dla Polski". Uczennice wolontariuszki: Paula Chachaj, Anna Długosz, Martyna Ronowicz i członek PCK Oliwia Wajdner wraz ze szkolnym opiekunem Młodzieżowego Klubu HDK „EKONOM” Jolantą Kałucką i ubiegłoroczna absolwentką Pauliną Włodarczyk zachęcały pełnoletnich, zdrowych mieszkańców miasta i gminy Kołobrzeg do oddawania krwi w mobilnym punkcie poboru stojącym na placu przy Bricomarche. Podczas akcji promocji nie zabrakło konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

  Autor: J.Kałucka

 • Geografia w terenie

  geografia w terenieW ramach lekcji geografii i tematu „Prognozowanie pogody” klasy 2 t, 2 n i 2 m wybrały się do Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Kołobrzegu. Każda z klas odwiedziła stację w innej porze roku: 2 t jesienią, 2 n zimą, 2 m wiosną. Pracownicy stacji zapoznali uczniów z podstawowymi urządzeniami znajdującymi się w ogródku meteorologicznym, sposobami obserwacji oraz metodami zbierania i przechowywania danych. Dowiedzieliśmy się też jak można przewidzieć zmiany w pogodzie na podstawie obserwacji przyrody.

  Autor: A.Łoboda

 • Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej

  bezpieczne wakacje2Dnia 16 czerwca 2016 roku mieszkańcy internatu ZSE-H uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Straży Granicznej Panią kapitan Beatą Okulicką. Przestrzegała nas przed handlem ludźmi, oraz mówiła jak możemy  się bronić przed nim. Dowiedzieliśmy się czym jest handel ludźmi i że istnieje on wszędzie. Dodatkowo oglądaliśmy filmy oparte na faktach o handlu ludźmi.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Bezpieczne wakacje

  bezpieczne wakacjeW dniu 09.06.2016r. odbyło się spotkanie młodzieży z internatu ZSE-H z policjantem. Tematem spotkania były "bezpieczne wakacje" Młodszy aspirant Bartosz Filipowicz ostrzegał nas również o złodziejach w pociągach i niebezpiecznych sytuacjach. Uczniowie zadawali pytania i otrzymywali satysfakcjonujące odpowiedzi. Teraz każdy z nas wie, jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Każda kropla krwi może uratować życie

  kazda kroplaW dniu 30 maja 2016 r. w Internacie ZSE-H odbył się konkurs plastyczny pt."Każda kropla krwi może uratować życie". Wychowankowie przygotowali różnorodne, kolorowe prace promujące honorowe oddawanie krwi. Po konkursie plastycznym odbyła się krótka prezentacja poruszająca następujące tematy: Kto może być krwiodawcą, jakie musi spełniać wymagania, jakie przysługują przywileje dla krwiodawcy, co może zdyskwalifikować potencjalnego krwiodawcę. Wszystkie te informacje miały na celu poszerzenie wiedzy wychowanków na temat krwiodawstwa oraz zachęcenie do oddawania krwi. Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone 14.06.2016 r. w Światowy Dzień Krwiodawcy. Nagrody zostały ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • Najlepszy hotelarz klas pierwszych

  Dnia 25.05.2016 r. odbył się II Konkurs pt. „Najlepszy hotelarz klas pierwszych” zorganizowany przez zespół nauczycieli przedmiotów hotelarskich: Annę Herc, Izabelę Kowaluk i Krystynę Pióro. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego hotelarza spośród uczniów klas pierwszych. Do jednoetapowego konkursu przystąpiło 28 uczniów, zgłoszonych spośród dwóch pierwszych klas technikum hotelarskiego.

  Autor: A.Herc

 • Paulina piąta w finale XXIVOgólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  olimpiada pzszW dniach od 9-11czerwca w Zielonce k/Warszawy odbył się finał olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK .Uczestniczyli w niej finaliści z 16 województw, którzy zajęli pierwsze miejsce podczas etapu okręgowego. Paulina Włodarczyk już absolwentka naszej szkoły zajęła V –miejsce w finale olimpiady.

  Autor: J.Kałucka

 • Wychowankowie internatu na Powiatowej Konferencji Profilaktycznej "STOP dopalaczom"

  dopalaczeStarostwo Powiatowe po raz pierwszy zorganizowało Konferencję Profilaktyczną "STOP dopalaczom", która odbyła się 6 czerwca 2016 r.  w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Skierowana była przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej ale również nauczycieli, pedagogów oraz rodziców. Młodzież internacka biorąca udział w konferencji mogła zapoznać się z prezentacjami na temat dopalaczy oraz doświadczeniami między innymi takich osób jak: A. Rodak - starszego asystenta Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, J. Turkiewicz - Gajdy - starszego asystenta ds. Higieny Pracy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej,  T. Gadek - terapeuty zajęciowego Stowarzyszenia MONAR, M. Gizy - psychologa, E. Gizy - lekarza psychiatry, M. Andziak - przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, ppłk W. Panaszewskiej - Dyrektora Zakładu Karnego w Koszalinie.

  Autor: W.Barta-Waszak

 • ZSE-H Kołobrzeg mistrzem województwa zachodniopomorskiego w piłce nożnej dziewcząt

  licealiada finalDnia 07.06.2016r. w Dębnie odbył się finał Wojewódzkiej LICEALIADY w Piłce Nożnej Dziewcząt. Udział wzięły cztery drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w Regionach: ZSP 1 Dębno, ZSE-H Kołobrzeg, LO MS Szczecin, V LO Koszalin. Reprezentacja ZSE-H w składzie: Adamska Paulina, Wiśniewska Kornelia, Dondaj Andżelika, Rutkowska Daria, Adamska Katarzyna, Szpak Olga, Matejuk Klaudia rozegrała następujące mecze: ZSE-H Kołobrzeg (2:1) LO MS Szczecin, ZSE-H Kołobrzeg (4:0) V LO Koszalin. Do naszego zwycięstwa przyczyniły się również zawodniczki,które reprezentowały ZSE-H we wcześniejszych etapach rozgrywek tj. w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego i Mistrzostwach Regionu "B": Szczygielska Dominika, Graczyk Marta, Sawka Monika, Tuńska Andżelika, Pawlikowska Wiktoria.

  Autor: A.Brakoniecka-Sadło

 • Mamy nadzieję, że jej nikomu nie zabraknie

  akcja hdkDrugi raz w ostatnimi okresie czasu  uczniowie naszej szkoły wraz z Grupą Muszkieterów i Polskim Czerwonym Krzyżem byli organizatorami IX edycji „Zbieramy krew dla Polski” Tym razem akcja promująca honorowe krwiodawstwo odbyła się 3 czerwca , na placu sklepu Bricomarche. Tak jak poprzednio była to kampania edukacyjna, której towarzyszyły dodatkowe inicjatywy takie jak  nauka udzielania pierwszej pomocy, pomiary ciśnienia tętniczego oraz konkursy i quizy poświęcone honorowemu krwiodawstwu. Wszyscy zainteresowani otrzymali informacje gdzie i kiedy mogą oddać krew. Celem kampanii „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Naszym wolontariuszom za udział w akcji serdecznie dziękuje Dyrekcja szkoły i opiekun HDK.

  Autor: J.Kałucka

 • Konkurs „Moja pierwsza praca”

  Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie filmowy „Moja pierwsza praca” Do konkursu mogą być zgłaszane filmy dokumentalne, fabularne, teledyski, reklamy, spoty filmowe informacyjne, etiudy, animacje i inne formy filmowe, zarejestrowane wszelkimi metodami rejestracji filmowej (kamera, aparat fotograficzny, telefon komórkowy) Filmy mają trwać od 30 sekund do 15 minut i dotyczyć pierwszego legalnego zatrudnienia. Nagrody rzeczowe, ufundowane są przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie (o wartości ok. 700 zł za zajęcie pierwszego miejsca, ok. 500 zł za zajęcie drugiego miejsca i ok. 300 zł za zajęcie trzeciego miejsca) Filmy proszę przekazać do końca września 2015r pani Agnieszce Jasiulewicz W tym roku szkolnym film Naszej Uczennicy z klasy IV a Agnieszki Kocur „Moja pierwsza praca” otrzymał wyróżnienie podczas Uroczystej Gali w Szczecinie.  

  Autor: A.Jasiulewicz

 • Zakończenie roku szkolnego w Internacie

  Młodzież internacka z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego postanowiła zorganizować grilla. Przygotowane zostały kiełbaski, kaszanki, a nawet karkówka. W oczekiwaniu na smakołyki został rozegrany mecz w koszykówkę. Oprócz dobrego jedzenia panowała świetna atmosfera i wszyscy uczestnicy wyszli najedzeni i uśmiechnięci"

  Autor: W. Barta - Waszak

 • Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

  W dniu 11 czerwca 2015r. odbyło się coroczne spotkanie uczniów- praktykantów Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Kołobrzeg. Podczas wykładu poinformowano młodzież o uprawnieniach Straży Miejskich, a także poruszono kwestie przemocy, agresji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na bazie obejrzanego filmu pt. „ Jak zostałem kaleką” przeanalizowano przyczyny i skutki ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań młodych ludzi podczas wypoczynku letniego nad wodą. Zwrócono uwagę na fakt, iż każdego roku w okresie wakacji ponad 700 osób w całej Polsce trafia na wózki inwalidzkie z powodu nierozważnego skoku do wody. Podczas spotkania młodzież pytała funkcjonariusza o kompetencje Straży Miejskich, najczęściej naruszane przepisy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, oraz zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

  Autor: R.Grodzka- Truszkowska

 • Dzień Otwarty OIP w Szczecinie

  Dnia 11 czerwca 2015 roku klasa II o uczestniczyła w Dniu Otwartym OIP w Szczecinie, podczas którego podsumowano całoroczny program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” Nadinspektor pracy OIP w Szczecinie w obecności Pani Wicestarosty Heleny Rudzis - Gruchały i zaproszonych gości z całego województwa zachodniopomorskiego podkreślił, że Nasza Szkoła wiedzie prym w zakresie laureatów konkursu ogólnopolskiego oraz licznych konkursów wojewódzkich z dziedziny bezpieczeństwa, przyczyniając się do uplasowania naszego województwa zachodniopomorskiego na drugim miejscu wśród szesnastu województw. Szkoła otrzymała pisemne podziękowanie za dziesiąty już udział w całorocznym programie „Kultura bezpieczeństwa” prowadzonym przez panią Agnieszkę Jasiulewicz. W ramach akcji informacyjnej uczniowie czterech klas pierwszych zostali przeszkoleni w zakresie modułów: prawnej ochrony pracy, elementów ergonomii, fizjologii i higieny pracy, zagrożeń i profilaktyki w środowisku pracy, bezpieczeństwa poza pracą, postępowania w sytuacji zagrożeń, awarii i wypadków. Uczniowie klasy II o uczestniczyli w konkursach, pokazach i warsztatach z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, użytkowania środków ochrony indywidualne, zapobiegania dolegliwościom układu mięśniowo – szkieletowego i oddechowego człowieka, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Program „Kultura bezpieczeństwa” jest jednym z komponentów ogólnopolskiej kampanii promocyjno – informacyjnej „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, realizowanej przez PIP we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie. Celem programu było podniesienie świadomości uczniów, którzy w przyszłości podejmą pracę zawodową, w zakresie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z podejmowania pierwszego zatrudnienia.

  Autor: A.Jasiulewicz

 • INTERBALL

  Dnia 08.06.2015r odbył się coroczny, internacki turniej INTERBALL – cykl turniejów rekreacyjno - sportowych dla młodzieży z internatów powiatu kołobrzeskiego. Wychowanek naszego internatu – Dawid Grad, wraz z drużyną w składzie : Tomasz Trzaskoma, Kamil Linda, Sławek Kukielewski, Przemek Kuca, Marek Niemierzycki, Michał Prześluga, Maciej Pieszko i Kacper Grochowski grali w piłkę nożną. Nasi koledzy spisali się na medal. ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE.

  Autor: J.Maksimczyk

 • Bezpieczne wakacje

  Dnia 08.06.2015 odbyło się profilaktyczne spotkanie z przedstawicielami kołobrzeskiej Policji: st.asp.sztab. Krzysztofem Burda i mł.asp. Bartoszem Filipowicz. Na spotkaniu poruszony został temat bezpiecznych wakacji. Panowie policjanci przestrzegali nas przed kradzieżami, handlem żywym towarem, pigułkami gwałtu oraz innymi niebespiecznymi sytuacjami, abyśmy mogli czuć i zachowywać się bezpieczniej przez te 2 miesiące, oraz przez całe życie. Wychowankowie czują się teraz bezpieczniejsi :)

  Autor: MRI  

 

eng

 

ger

fb

Pliki cookies

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.