zastepstwa edziennik edziennik

podreczniki2018 240 67 dodatkowe olimpiada

kartka bn 2018

Niech Święta Bożego Narodzenia
przyniosą spokój i radość,
A Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt
oraz szczęśliwego Nowego Roku
Życzy kierownictwo Szkoły

KOLEJNA ŚWIĄTECZNA WYMIANA W EBERSWALDE.

W ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży (PNWM) kolejny już raz uczniowie naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkolę w Eberswalde. Tygodniowy pobyt minął nam bardzo szybko i przyjemnie. Tematem przewodnim były polsko - niemieckie tradycje bożonarodzeniowe. W czasie spotkania nastąpiła wzajemna wymiana informacji na temat zwyczajów obowiązujących w danym kraju. Cieszyliśmy sie z podobieństw, ale byliśmy też zaskoczeni różnicami. Efektem naszej współpracy były kreatywne kalendarze adwentowe, bajecznie kolorowe ciasteczka i przepyszne Kaiserschmarnn (wprawdzie jest to deser typowy dla kuchni austriackiej, ale nasi niemieccy przyjaciele bardzo pragnęli, abyśmy go poznali:)),quiz bożonarodzeniowy, wieńce adwentowe i inne ozdoby. Udało nam się także napisać i nagrać wspaniałą piosenkę bożonarodzeniową.

Nasi niemieccy koledzy pokazali nam także najciekawsze miejsca w ich rodzinnym mieście - Eberswalde oraz zabrali nas na niezapomnianą wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina.

Dzięki tej wizycie uświadomiliśmy sobie, jak różne a jednocześnie bardzo podobne są Święta u naszych zachodnich sąsiadów. na długo w naszej pamięci pozostaną wspaniałe wspomnienia z tych odwiedzin.

Autor: A.Wilk