wakacje

23 listopada 2018 roku w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się XVII edycja konkursu wiedzy ekologicznej. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły Julia Pawlak-Horanin z kl II b i Alicja Maszczyszyn z III a. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była „Ekologia wspólna korzyść”. Do finału przystąpiło 32 uczestników szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy to test pisemny składający się z 50 pytań, który pisali wszyscy uczestnicy. Do drugiego etapu (części ustnej ) przeszło 7 uczestników z najwyższymi wynikami . Komisja wyłoniła 3 zwycięzców i 3 osoby wyróżnione. O kolejności miejsc zdecydowała liczba punktów uzyskanych w teście oraz etapie ustnym.

I wyróżnienie (IV miejsce)zajęła Julia Pawlak-Horanin. Natomiast Ali zabrakło tylko 3 pkt. aby zakwalifikować się do etapu finałowego.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały indywidualne nagrody. Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali dyplomy i zestawy książek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: A. Wilk