DZIAŁANIA FINANSOWANE Z PROGRAMU LEONARDO DA VINCI

Filtr
 • Konkurs – etap szkolny X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

  ol ht baner

  Zapraszamy uczniów klas 2, 3 i 4 technikum hotelarskiego do udziału w etapie szkolnym olimpiady, który odbędzie się 8.11.2017 roku o godz.12.20 w sali konferencyjnej nr 102 w CKP. W roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się X edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której tematem przewodnim będą „Nietypowe obiekty noclegowe”. Głównym celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych młodzieży. Zapisy u nauczycieli przedmiotów hotelarskich do środy 25.10.2017 roku. Zapraszamy !!!

  Autor: A.Herc

 • Dzień Edukacji Narodowej w ZSE-H!

  22490139 630216557368196 1699535757379024902 n

  W piątek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście między innymi Tomasz TamborskiHelena Rudzis-Gruchała oraz Danuta Adamska – Czepczyńska. Podczas uroczystości nagrodzono nauczycieli i pracowników szkoły. Została również przedstawiona prezentacja w języku angielskim, która była efektem stażu w Danii. Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Szkoły Małgorzata Michalska przekazała swoją funkcję Łukaszowi Płuciennikowi.

 • Konkurs Piosenki Angielskiej

  konkursspiewangKONKURS!!!       LUBISZ ŚPIEWAĆ?    LUBISZ JĘZYK ANGIELSKI?

                                                   JEŚLI TAK,

                          TEN KONKURS JEST DLA CIEBIE!!!

                   YOU CAN SING!

 • Uczniowie ZSE-H im.E.Gierczak w Danii

  dania

  Ze stażu  w  Aalborgu w Danii,  wróciła szesnastoosobowa grupa  uczniów ZSE-H, kształconych na kierunkach technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy. Staż był elementem projektu „Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb  zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty” realizowanego w ramach unijnego programu Erasmus+.  Partnerem projektu ze strony duńskiej, był Tech College Aalborg. 

 • "Grenzenlos" - wirtualny projekt z młodzieżą z Czech i Algierii w języku niemieckim

  goethe logo

  ZSE-H został zakwalifikowany do II rundy projektu „Grenzenlos”  („Bez granic”) organizowanego przez Goethe Institut. Uczestnicy projektu (22 uczniów z ZSE-H) wezmą udział w niezwykle ciekawym, wirtualnym  projekcie  z kolegami z Czech i Algierii. Językiem komunikacji jest język niemiecki. Na wirtualnej platformie, udostępnionej przez Goethe Institut młodzież będzie poznawać życie kolegów z innych krajów. 

 • Konkurs Fotograficzny w Internacie

  20171002 190906

  W dniu 2.10.2017r. w Internacie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich, został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. "Moja pasja, czyli jak spędzam czas wolny". Twórcy najlepszych fotografii zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, w wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

  I miejsce zajęła Irmina Sowa 3n, II miejsce zajął Adrian Czuchrak I i, III miejsce zajął Kacper Żuchowski I r. Nagrody zostały ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 • Europejska Gra Miejska

  europgramiej

  W dniu 29 września 2017 roku w Kołobrzegu odbyła się Europejska Gra Miejska zorganizowana przez Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusza Rosatiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Janusza Gromka. 

 • Insta.Ling - stosujemy nowoczesne technologie w edukacji językowej!

  instaling logo duze

  W roku szkolnym 2017/2018 ZSE-H przystąpił do IX Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to nowatorskie narzędzie wspierające tradycyjną  naukę języków obcych.
  Do programu w ramach zajęć języka angielskiego  przystąpiła klasa I m,  w ramach zajęć języka niemieckiego klasy: Ia, In, II n, II t, IIIa, III r, III i, 4n.

 • Kiermasz gastronomiczny

  zaproszenie

  Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wraz z uczniami serdecznie zapraszają na kiermasz gastronomiczny "Ziemniak i śliwka w tradycji kuchni polskiej" organizowany w dniu 11 października 2017r od godz.10.25

  Serdecznie zapraszamy

 • Otrzęsiny w Internacie

  1

  W dniu 26.09.2017 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych w internacie. Aby zostać pełnoprawnym mieszkańcem, nasi młodsi koledzy i koleżanki musieli przejść poprzez poszczególne etapy chrztu m in. zjedzenie tajemniczej potrawy, malowanie twarzy, quiz wiedzy o internacie oraz złożyć przysięgę. Na koniec otrzęsin pierwszoklasiści zostali zabrani na spacer. Przy ratuszu miejskim śpiewali piosenki. Całość wydarzenia poprzedził grill, który miał na celu zintegrowanie mieszkańców internatu. Młodzież po otrzęsinach była zadowolona i już nie mogą doczekać się otrzęsin 2018, ponieważ tam wystąpią w innych rolach.